SUKCES MCK PRZEWORSK – AKCJA EKOWALENTYNKI 2016

W poniedziałek 15 lutego 2016 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Przeworsku w ramach „Akcji Zima 2016” zorganizowało z sukcesem finał akcji EkoWalentynki 2016. Wydarzenie po raz kolejny zostało zainspirowane przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego.

W przedsięwzięciu aktywnie brała udział młodzież z Gimnazjum nr 1 w Przeworsku, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku oraz maluchy z Przedszkola Publicznego nr 10 w Rzeszowie przy wsparciu wychowawców i pedagogów z każdej placówki.

Akcja została poprzedzona działaniami informacyjnymi polegającymi na plakatowaniu wybranych części miast przez kadrę Młodzieżowego Centrum Kariery w Przeworsku.

Dzieci oraz ich rodzice bardzo zaangażowali się w zbiórkę zużytych baterii oraz sprzętu elektronicznego, co zaowocowało zgromadzeniem kilku tysięcy sztuk o wadze ponad 117 kg na dzień 15 luty 2016.

Akcja trwa nadal do 22 kwietnia 2016 roku – „Dnia Ziemi”!

Każde dziecko za wkład włożony w uczestnictwo w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego otrzymało słodki upominek w postaci pysznych lizaków. Najbardziej aktywni „zbieracze” otrzymali ekstra duże lizaki w kształcie serduszka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach partnerami akcji EkoWalentynki są Remondis Electrorecycling, Electro-System i Europejska Platforma Recyklingu.

Źródło http://www.podkarpacka.ohp.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-35-8683

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
75. rocznica pierwszego zrzutu cichociemnych

Pierwszy zrzut do Polski miał miejsce w nocy z 15 na 16 lutego 1941 roku w Dębowcu w powiecie cieszyńskim.

Zamknij