ROWER DLA KAROLA

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przeworsku w dniu 23 stycznia br. przekazał za wstawiennictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tryńczy rowerek rehabilitacyjny dla Karola Kochmańskiego z Ubieszyna.

Karol urodził się z upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością ruchową i epilepsją lekooporną. W tym roku skończy 16 lat. Wymaga stałej opieki i pomocy drugiej osoby, zarówno w edukacji, procesie leczenia, jak i rehabilitacji. Na co dzień uczęszcza do Ośrodka Rewalidacyno-Wychowawczego w Laszczynach. Codzienną opiekę nad synem sprawują jego rodzice – Agata i Grzegorz Kochmańscy.

– Karol, kiedy tylko wychodził na podwórko, od razu zmierzał do zwykłego roweru, jaki posiadamy. Siadał na niego, podtrzymywał się nogami, ale z trudem utrzymywał równowagę. O jeździe nie było mowy – mówi mama chłopca. – Nawet lekarz zalecił ćwiczyć kolana. Wiedzieliśmy, że nie będzie nas stać na zakup specjalnego trójkołowca przystosowanego dla niepełnosprawnego dziecka.

Przekazania rowerka dokonał Pan Tomasz Huc – Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przeworsku wraz z kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tryńczy – Jolantą Flak, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Tryńczy -Stanisławem Gliniak i naczelnikiem – Tadeuszem Jakubiec. Chłopiec miał ogromną radość z przymierzania się do roweru w domu.

Rodzice Karola są bardzo wdzięczni za ofiarowany prezent. Dla nich to wielka pomoc.

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/3609/rower-dla-karola.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Grupy Zabawowe

Już 3 miesiące w naszej Gminie funkcjonują Grupy Zabawowe. Od października 2015 r. w piątkowe popołudnia spotykamy się w czterech miejscowościach tj. Grzęsce,

Zamknij