NIEDOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI PRZYCZYNĄ 4 ZDARZEŃ W CIĄGU MINIONEJ DOBY

Miniony dzień nie należał do spokojnych jeżeli chodzi o wydarzenia na drogach naszego powiatu. Intensywne opady deszczu, spadek ciśnienia nie wpływają dobrze na samopoczucie i koncentracje kierowców. Minionej doby doszło do 4 kolizji drogowych, w tym dwie na autostradzie.

Obecna pogoda nie sprzyja samopoczuciu i koncentracji kierowców. Jeśli dodamy do tego silne opady deszczu, słabą widoczność i brak wyobraźni kierujących, którzy poruszają się z nadmierna prędkością wynik tego może okazać się tragiczny w skutkach. W ciągu tylko minionej doby przeworscy policjanci pracowali na miejscu czterech kolizji drogowych, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

O godz. 5, w Sieniawie na ul. Jana Pawła II kierująca renaultem straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu, a następnie pojazd dachował. 30-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego była trzeźwa. Podróżowała z pasażerem. Zarówno kobiecie, jak i 31-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Sprawczyni kolizji ukarana została mandatem karnym.  Z powodu uszkodzeń pojazdu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 10, w Przeworsku na autostradzie A4, gdzie kierujący skodą uderzył w barierki ochronne. 27-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego był trzeźwy. Nie doznał on też żadnych obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

O godz. 14.30 na autostradzie A4 w Przeworsku, doszło do kolejnej kolizji. Kierujący fordem transitem, 55-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierę ochronną. Mężczyzna był trzeźwy. Z obrażeniami trafił do szpitala. Obecnie prowadzone są czynności w tej sprawie.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było również przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 21, w miejscowości Paluchy. Kierujący land roverem, 23-letni powiatu przeworskiego, skręcając w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną barierkę. Sprawca kolizji ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności. Chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze z pewnością zapewni nam bezpieczeństwo podczas jazdy.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/86483,Niedostosowanie-predkosci-przyczyna-4-zdarzen-w-ciagu-minionej-doby.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny ogólnopolski sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Pantalowicach – Patrycji Wójcik

Już po raz kolejny uczennica Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego, w Pantalowicach przy wsparciu merytorycznym polonistki, pani Moniki Ciapy została

Zamknij