Wakacyjny rajd Nordic Walking

W dniu 15.07.2016 r. odbył się integracyjny rajd Nordic Walking zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tryńczy dla dzieci i młodzieży z gminy Tryńcza oraz zaprzyjaźnionej gminy Józefów nad Wisłą  w ramach programu „Wakacje  w Gminie Tryńcza 2016”.

Rosnąca popularność „chodzenia z kijkami”, fachowo występującego pod nazwą Nordic Walking, wynika z potrzeby aktywnego spędzania czasu  mającego pozytywny wpływ na  samopoczucie i zdrowie osób w każdym wieku, zarówno u dzieci jak i dorosłych. Nie trzeba też być sportowcem, aby Nordic Walking uprawiać. Sprzęt nie jest drogi,   a „chodzenie z kijkami” możliwe jest  przez cały rok i do tego stało się … trendyTrasa rajdu przebiegała wzdłuż brzegu rzeki Wisłok. Kilka minut po godzinie siedemnastej blisko 40 osobowa grupa  uczestników rajdu wyruszyła z siedziby trynieckiej biblioteki na szlak w kierunku Głogowca. Po ponad godzinnym marszu uczestnicy mogli odpocząć przy rozpalonym ognisku, ugasić pragnienie oraz upiec smaczne kiełbaski. Na zakończenie wykonano kilka pamiątkowych zdjęć. Celem rajdu było promowanie aktywności ruchowej w formie rekreacyjnej, jaką jest marsz „nordic walking” oraz integracja dzieci i młodzieży w różnych przedziałach wiekowych. Mimo trudów związanych z długotrwałym marszem uczestnicy wrócili zadowoleni, jak również zainteresowani zarówno kolejnym rajdem, jak i innymi atrakcjami przygotowanymi na tegoroczne wakacje.

GALERIA FOTO…

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/4054/wakacyjny-rajd-nordic-walking.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileusz 70-lecia powołania Ludowych Zespołów Sportowych

9 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się spotkanie z okazji Jubileuszu 70-lecia powołania Ludowych Zespołów

Zamknij