Przywitanie Pielgrzymów na Jasnej Górze

Uroczystą Eucharystią sprawowaną w dniu 15 lipca pod przewodnictwem abp.Adama Szala oraz abp. seniora Józefa Michalika w Bazylice Jasnogórskiej, zakończyła się 36 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi, powitani przed Jasnogórskim szczytem, udali się najpierw do Kaplicy Cudownego Obrazu, by tam, przed Obliczem Czarnej Madonny złożyć intencje, niesione w pielgrzymim trudzie.

W tym roku przed oblicze Jasnogórskiej Pani przybyło 1300 pielgrzymów. Po raz kolejny pielgrzymi zostali powitani kwiatami przez mieszkańców gminy Tryńcza.W autokarowej pielgrzymce organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną udział wzięło 56 osób.  W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili klasztor w Świętej Annie oraz Sanktuarium bł.Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Pielgrzymka była dla wszystkich ogromnym przeżyciem i na pewno pozostanie w  pamięci na długie lata.

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/4055/przywitanie-pielgrzymow-na-jasnej-gorze.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wakacyjny rajd Nordic Walking

W dniu 15.07.2016 r. odbył się integracyjny rajd Nordic Walking zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tryńczy dla dzieci i

Zamknij