MANEWRY STRAŻACKIE

W dniu 07 sierpnia br. tj. niedziela w godzinach popołudniowych odbyły się manewry gminne  jednostek OSP z terenu gminy Tryńcza. Ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie miejscowości Głogowiec, zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem.

W manewrach wzięły udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy. Tego rodzaju ćwiczenia strażackie miały na celu sprawdzenie wyszkolenia strażaków i stanu sprzętu strażackiego, tj. działania autopomp w samochodach pożarniczych, motopomp oraz stanu armatury i węży strażackich.

Zbiórkę strażaków zorganizowano na parkingu przed sklepem. Dh. Leszek Flak – Komendant Gminny złożył meldunek dh. Ryszardowi Jędruch – Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tryńczy o gotowości zastępów OSP do ćwiczeń, a następnie przedstawił dowódcom plan i założenia do manewrów.

Teren prowadzonych działań podzielony został na dwa epizody tj. gaszenia dwóch pożarów. Na miejsce zdarzeń wezwane zostały wszystkie zastępy OSP z terenu gminy Tryńcza. Jako pierwsza przybyła jednostka miejscowej OSP Głogowiec. Następne docierające jednostki  zostały kierowane przez dowódcę akcji ratowniczej do wyznaczonych rejonów. Zastępom wyznaczono zadania zbudowania kilkuset metrowych linii gaśniczych oraz punkt czerpania wody ze zbiornika i z pobliskiej rzeki Wisłok.

Po ugaszeniu pożarów, strażacy udali się na miejsce zbiórki, gdzie Komendant Gminny podsumował ćwiczenia i ponownie złożył meldunek Prezesowi o zakończeniu manewrów.

Należy dodać, że organizowane ćwiczenia dla strażaków ratowników były dobrą formą treningu i doskonalenia działania pożarniczego, zasad współdziałania jednostek OSP oraz podejmowania działań w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia.

Galeria Foto …

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/4105/manewry-strazackie–.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bieg Montera 2016

Zamknij