Życie jest bezcennym darem!

„Życie jest bezcennym darem!” – tak brzmiało hasło wczorajszego spotkania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tryńczy przy współpracy Amazonek Jarosławskich oraz Stowarzyszenia Kraina Sanu LGD z siedzibą w Tryńczy.

W wydarzeniu wzięli udział także członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Terenowego w Jarosławiu oraz mieszkańcy naszej gminy. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją na temat profilaktyki oraz wczesnego wykrywania raka piersi wygłoszoną przez Panią Martę Zadorożną – Prezes Stowarzyszenia Jarosławskich Amazonek. Uczestniczki dowiedziały się między innymi jak zmniejszyć ryzyko zachorowania, poprzez odpowiednią dietę, aktywność fizyczną oraz jak wykrywać zmiany zachodzące na ciele człowieka, aby uniknąć problemów ze zdrowiem i życiem w przyszłości. Kolejnym punktem spotkania był rajd nordic walking na otwarcie wiosennego sezonu. Chociaż przez cały dzień pogoda była w kratkę, na czas wymarszu zaświeciło piękne słońce. Jego trasa biegła po oznaczonej ścieżce zielonej, dzięki czemu uczestnicy, którzy po raz pierwszy byli w Tryńczy mieli okazję odwiedzić Park im. Lecha Kaczyńskiego w Tryńczy, na którym zostało posadzonych 96 dębów pamięci poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej. Pięciokilometrowy marsz zakończyliśmy wspólnym ogniskiem obok mostu w Tryńczy, gdzie zebrani goście mogli odpocząć oraz posilić się gorącymi kiełbaskami. Wszystkich wizytujących naszą gminę zachwyciła atmosfera panująca podczas spotkania, dlatego też zapowiedzieli się z wizytą u nas w najbliższej przyszłości.

Galeria foto..

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/4788/zycie-jest-bezcennym-darem.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozporządzenie MRiRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem

Zamknij