Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)

Narodowy Fundusz Zdrowia 1 lipca uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP), czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdują się wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii leczenia od 2008r. ZIP zawiera w szczególności:

– prawa pacjenta

– zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia w Polsce i za granicą aktualny status ubezpieczenia w eWUŚ

– wykaz placówek mających kontrakt z NFZ wraz z godzinami otwarcia i dostępnością dla osób niepełnosprawnych

– świadczenia zdrowotne, które zostały udzielone i sfinansowane przez NFZ

– zrealizowane recepty i kwoty refundacji leków oraz zaopatrzenia ortopedycznego

– deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ

– informację na jakim etapie jest wniosek o leczenia sanatoryjne.

Wszelkie dane na temat ZIP dostępne są na stronie https://zip.nfz.gov.pl.

W ramach promocji Zintegrowanego Informatora Pacjenta, Podkarpacki Oddział Wojewódzki uruchomił mobilne zespoły, składające się z pracowników Oddziału, którzy zarejestrują chętne osoby oraz wydadzą hasło dostępowe i login.

Rejestracji można dokonać w dniu 7 sierpnia br. w godzinach od 9:00 do 13:00 na małej sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10 oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku, ul. Lwowska 16. Rejestracja trwa ok. 5 minut, wymagany jest jedynie dowód osobisty.

Źródło www.powiat.przeworsk.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaginiony pacjent odnaleziony przez policjantów

We wtorek policjanci z komisariatu w Kańczudze interweniowali wobec mężczyzny, który uciekł ze szpitala. Podczas spaceru wykorzystał nieuwagę personelu i

Zamknij