Zimowisko w Białym Dunajcu

W dniu 15 lutego 2016 roku 65 uczestników z całej polski, a w tym 8 osób z gminy Zarzecze wyruszyło w stronę Zakopanego, aby tam spędzić swoje ferie zimowe.

Po dotarciu do miejscowości Biały Dunajec, tuż obok Poronina koloniści zostali zakwaterowani w Ośrodku Kolnijno-Wczasowym „U GUTA”. Następnie odbyło się oficjalne rozpoczęcie Zimowiska w formie zapoznania z regulaminami i zasadami panującymi w ośrodku a także podział na grupy, którymi opiekowali się wychowawcy.

Podczas pobytu na zimowisku odbyły się dwie wycieczki do Zakopanego, w czasie których zwiedziliśmy m.in. Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, Krupówki czyli najpopularniejszą ulicę w Zakopanem, Gubałówkę oraz AQUA PARK. Największą atrakcją zimowiska były długo oczekiwane zajęcia z instruktorami w Ośrodku Narciarskim Toko-Land. Wyciąg talerzykowy miał długość 750 metrów, a trasy zjazdowe długość około 1000 metrów. Dla niektórych uczestników był to pierwszy kontakt z nartami i snowboardem, dla większości świetna okazja do doskonalenia swoich umiejętności i techniki jazdy. Swoją obecnością zaszczycił nas Mistrz rzeźbiarstwa w drewnie Pan Stanisław Żegleń. Opowiedając historie o swoim życiu, o pasji do rzeźbiarstwa, na koniec zaprezentował nam swoją niezwykłą kolekcję, po czym mogliśmy zakupić ręcznie wykonane drewniane pamiątki. W ciągu dnia każda grupa realizowała założony plan dnia ale wieczory spędzaliśmy wspólnie, między innymi w formie konkursu „Mam talent”, zajęć taneczno ruchowych, integracyjnych czy projekcji filmowych. Chociaż pogoda w tym roku nie dopisała w 100%, bawiliśmy się świetnie i z pewnością czas na zimowisku w Białym Dunajcu należy zaliczyć do udanych!

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Zarzecze oraz Krajowej Radzie Izb Rolniczych za zorganizowanie zimowiska.

Piotr Iwanko

Źródło http://www.gminazarzecze.pl/na-biezaco/aktualnosci/zimowisko-w-bialym-dunajcu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Roztańczona Świętoniowa

Świętoniowa to kolejna wieś, w której wiele dzieje się za sprawą zaangażowania społeczności lokalnej i ambicjom dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół

Zamknij