ZDARZENIE DROGOWE NA UL. WĘGIERSKIEJ W KAŃCZUDZE

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych i tym razem kierujący samochodem osobowym nie zastosował się do tej zasady, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym motorowerem marki Keeway. Za popełnione wykroczenie 66-latkek został ukarany mandatem.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło po godz. 9 na ul. Węgierskiej w Kańczudze. Z ustaleń policjantów wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, kierując samochodem marki Fiat Cinquecento, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerowi marki Keeway, doprowadzając do zderzenia. Badania na zawartość alkoholu wykazały, że kierujący byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 66-latek został ukarany mandatem. Ponadto, z uwagi na brak badań technicznych, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obydwu pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że kierujący jednośladem mają w przypadku zderzenia samochodem zdecydowanie mniejsze szanse na przeżycie. Każdy uczestnik ruchu drogowego winien dbać zarówno o bezpieczeństwo własne, jak taż bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/98866,Zdarzenie-drogowe-na-ul-Wegierskiej-w-Kanczudze.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Transportu Kolejowego

3 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego – Prezesem dr

Zamknij