„Zaczytani” – ogólnopolska kampania społeczna

Stare książki, które są nam nie potrzebne mogą posłużyć innym. Anna Komorowska zachęca do czytania, oraz oddawania uboższym i dzieciom ze szpitali książek z których już ”wyrośliśmy”.

Czytelnicy i sympatycy  Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Przeworsku mogą dołączyć  wraz ze swoją  biblioteką do akcji „ZACZYTANI” – ogólnopolskiej kampanii społecznej, której nadrzędnym celem jest promowanie czytelnictwa. Kampania została objęta Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Zgodnie z myślą przewodnią tej akcji celem jest zebranie  jak najwięcej książek dla dzieci i młodzieży przebywających w szpitalu w Przeworsku. Do udziału zachęca się, dorosłych i dzieci, którzy chcieliby przyczynić się do rozbudzania pasji czytania książek, a tym samym pozwolić najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o chorobie, aby mogli uśmiechnąć się.

Podarowane książki mogą być nowe lub używane – najważniejsze, aby były czyste i w dobrym stanie-komentuje patronka akcji w Przeworsku Bogumiła Pawełek.

Beata Olejarka
Redaktor

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złoty Jubileusz Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku

 „Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” Cyprian Kamil Norwid Kobierce żółtych liści ścielących się pod nogi, promienie jesiennego

Zamknij