Z promilami za kierownicą uciekał przed policją

Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. 44-latek po pościgu został zatrzymany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie i kierował, mimo braku uprawnień. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 13.30 w miejscowości Siedleczka policjanci przeworskiej drogówki przystąpili do kontroli drogowej. Kierujący oplem corsa widząc sygnał do zatrzymania wydany tarczą przez funkcjonariusza, gwałtownie przyśpieszył i zaczął się oddalać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna uciekając skręcił w polną drogę, gdzie zaczął tracić panowanie nad pojazdem. Pomimo błotnistej nawierzchni drogi i coraz większych trudności w kierowaniu pojazdem nadal próbował uciekać.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli okazało się, że kierujący oplem nie posiada uprawnień do kierowania oraz dowodu rejestracyjnego, które zostały mu wcześniej zatrzymane.

Za szereg wykroczeń oraz przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzielnicowi bliżej nas

Coraz częściej słyszymy o roli dzielnicowego i o tym, jak ważną funkcję pełni. Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, który dba

Zamknij