XXIV Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

11 grudnia 2015 r. w świetlicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku odbyła się XXIV Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża etap rejonowy w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych.

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, czyli podstawowy, rejonowy, wojewódzki i krajowy. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, udział w konkursie ma formułę otwartą.
Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Czerwonego Krzyża.

W etapie rejonowym wzięło udział 15 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu przeworskiego wyłonionych z etapu szkolnego.

I. miejsce zdobyła Beata Pigan uczennica Zespołu Szkół w Sieniawie

II. miejsce

Karolina Techmańska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku

Katarzyna Kontek z Zespołu Szkół w Kańczudze

III. miejsce

Agnieszka Dudek z Zespołu Szkół w Kańczudze

Dawid Polniak z Zespołu Szkół w Sieniawie.

Przyznano również nagrody dla szkół:

I miejsce Zespół Szkół w Sieniawie

II miejsce Zespół Szkół w Kańczudze

III miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku

IV miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/1237-xxiv-edycja-ogolnopolskiej-olimpiady-promocji-zdrowego-stylu-zycia-polskiego-czerwonego-krzyza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja budżetowa

17 grudnia 2015roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyła się IX sesja Rady Powiatu Przeworskiego, na której zostało

Zamknij