XX Jubileuszowy Międzynarodwy Mikołajkowy Turnieju Piłki Ręcznej
Komunikat końcowy z XX Jubileuszowego Międzynarodowego Mikołajowego Turnieju Piłki Ręcznej 5-7.12.2014 ZARZECZE
- Miejsce turnieju: Hala Sportowa w Zarzeczu, Hala Sportowa Gimnazjum nr 2
w Jarosławiu i Hala Sportowa Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku - Organizatorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Wójt Gminy w Zarzeczu, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu i ULKS „Koliber” Zarzecze.
- Uczestnicy: W turnieju udział wzięło 19 zespołów w 3 kategoriach wiekowych.
Młodziczka: ULKS „KOLIBER” Zarzecze, KMKS Kaśnik, „Juventa” Michalovce I, „Okrużna” Michalovce, UKS „Olszynka” Dzikowiec, „Orest” Lubeń Wielki, KS „7” Jarosław, „Karpaty” Użgorod
Junior młodszy: ULKS „KOLIBER” Zarzecze, V LO Rzeszów, MKS „Padwa” Zamość, SK „Maxwel” Secovce
Juniorka: ZSR Zarzecze, UKS „Orlik” Mielec, KS „7” Jarosław, UKS „Dwójka” Lublin, UKS „Handball” Posada Górna,
Przebieg turnieju:
W kategorii młodziczka zespoły grały w dwóch grupach po 4 zespoły. Następnie rozegrano mecze półfinałowe Półfinał A i B.
Grupa Junior młodszy i juniorka grał systemem każdy z każdym:
- Wyniki:
Junior młodszy:
Rzeszów – Rzeszów II 20:11
Rzeszów – Zarzecze 20:11
Rzeszów – Zamość 20:14
Rzeszów – Secovce 14:14
Zarzecze – Rzeszów II 14:14
Zarzecze – Zamość 9:14
Zarzecze – Secovce 16:18
Zamość – Rzeszów II 14:15
Zamość – Secove 16:14
Secovce – Rzeszów II 14:12
Finały:
Zarzecze – Rzeszów II 17:13
Secovce – Zamość 17:18
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: MKS „Padwa” Zamość
II miejsce: SK „Maxwel” Secovce
III miejsce: ZSR w Zarzeczu
IV miejsce: V LO w Rzeszowie II
V miejsce: V LO w Rzeszowie (PK)
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Król strzelców: Suwała Kamil – V LO Rzeszów II
Najlepszy bramkarz: Król Kamil – V LO Rzeszów II
Najlepszy zawodnik: Świerk Mateusz – ZSR Zarzecze
Nagrody dla najlepszych w poszczególnych zespołach otrzymali:
Szewczuk Rafał – Zamość, Górski Kacper – Zarzecze, Żak Mateusz – Rzeszów I, Sowała Kamil – Rzeszów II, Polca Andriej – Secovce
Młodziczka:
Grupa A
Zarzecze – Michalovce 5:24
Zarzecze – Kraśnik 12:16
Zarzecze – Lubeń 12:17
Michalovce – Kraśnik 19:5
Michalovce – Lubeń 18:5
Kraśnik – Lubeń 12:15
Grupa B
Jarosław – Michalovce II 8:20
Jarosław – Dzikowiec 5:17
Jarosław – Użgorod 7:17
Michalovce II – Dzikowiec 12:10
Michalovce II – Użgorod 8:14
Dzikowiec – Użgorod 13:20
Półfinał A:
Użgorod – Lubeń 4:20
Michalovce I – Michalovce II 16:6
Półfinał B:
Kraśnik – Jarosław 12:10
Dzikowiec – Zarzecze 15:7
Finały:
O VII miejsce:
Zarzecze – Jarosław 11:14
O V miejsce:
Kraśnik – Dzikowiec 5:20
O III miejsce:
Lubeń – Michalovce II 10:12
O I miejsce:
Michalovce I – Użgorod 9:12
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Król strzelców: Dębiał Aleksandra – Dzikowiec
Najlepsza bramkarka: Rotar Julia – Użgorod
Najlepsza zawodniczka: Durankowa Weronika – Michalovce I
Nagrody dla najlepszych w poszczególnych zespołach otrzymali:
Hady Anna – Zarzecze, Hardyś Alicja – Kraśnik, Bodnarowa Teresa – Michalovce I, Stugnerowa Diana – Michalovce II, Bublyk Wiktoria – Lubeń Wielki, Shyplyak Natalia – Użgorod, Lasek Paulina – Dzikowiec, Wojtaszek Paula – Jarosław
Nagrodę dla najmłodszej grającej zawodniczki Natalii Tušimowej z Michaloviec ufundował Prezes Firmy GPR w Zarzeczu pan Andrzej Kubik.
Juniorka:
Zarzecze – Rzeszów 12:9
Zarzecze – Jarosław 11:20
Zarzecze – Mielec 13:15
Zarzecze – Lublin 10:8
Zarzecze – Posada Górna 9:6
Jarosław – Rzeszów 22:11
Jarosław – Posada Górna 13:11
Jarosław – Lublin 24:8
Jarosław – Mielec 14:18
Rzeszów – Posada Górna 10:10
Rzeszów – Lublin 18:14
Rzeszów – Mielec 9:10
Posada Górna – Lublin 18:11
Posada Górna – Mielec 7:14
Lublin – Mielec 12:18
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: UKS „Orlik” Mielec
II miejsce: KS „7” Jarosław
III miejsce: ULKS „Koliber” Zarzecze
IV miejsce: UKS „Handball” Posada Górna
V miejsce: V LO Rzeszów
Vi miejsce: UKS „Dwójka” Lublin
Najlepsi zawodnicy turnieju:
Król strzelców: Rychlicka Magdalena – Jarosław
Najlepsza bramkarka: Augustyn Klaudyna – Jarosław
Najlepsza zawodniczka: Gromny Aldona – Mielec
Nagrody dla najlepszych w poszczególnych zespołach otrzymali:
Kroczek Zuzanna – Jarosław, Ogryzek Monika – Zarzecze, Pasławska Sandra – Mielec, Stępińska Anna – Posada Górna, Olek Aleksandra – Lublin.
Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Zarzecze Pan Wiesław Kubicki w obecności Prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS Pana Józefa Krzywonosa, Członka Zarządu Powiatu Przeworskiego Pana Jana Pieniążka, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu Pana Bogusława Bąka, Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu Pana Krzysztofa Majkowskiego, Asystenta zarządu ds. ochrony środowiska i mediów Zakładu GPR w Zarzeczu Pani Eweliny Kądziołka-Pleśniak, Dyrektora Gimnazjum w Żurawiczkach Pani Teresy Pieniążek i Dyrektora GOSiR w Zarzeczu Pana Jacka Zięby. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty od Świętego Mikołaja, który przybył na uroczyste otwarcie turnieju.
7. Uroczyste zamknięcie odbyło się 7 grudnia w hali sportowej w Zarzeczu na którym zaproszeni goście rozdali puchary i dyplomy drużynom biorącym udział w zawodach. Oficjalnego zamknięcia dokonał Wójt Gminy Zarzecze Pan Wiesław Kubicki w obecności Członka Zarządu Powiatu Przeworskiego Pana Jana Pieniążka, Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu Pana Bogusława Bąka, Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu Pana Krzysztofa Majkowskiego, Dyrektora Zakładu GPR w Zarzeczu Pana Artura Fajgiera, Dyrektora Gimnazjum w Żurawiczkach Pani Teresy Pieniążek i Dyrektora GOSiR w Zarzeczu Pana Jacka Zięby.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy wspomogli organizację
XX Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej. Byli nimi:
– „Guma i Plastik Recycling” Zarzecze
– Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Rzeszowie
– Zakłady Mięsne „Szarek”
– „Bamal” Pełnatycze
– „MAAW- SPORT” Przeworsk
– GREINPLAST
– Apteka „Eskulap” w Zarzeczu
Źródło http://www.gminazarzecze.pl/na-biezaco/aktualnosci/xx-jubileuszowy-miedzynarodwy-mikolajkowy-turnieju-pilki-recznej