XIII Forum Nauczycieli Bibliotekarzy i Opłatek w PBW

16 stycznia 2013 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyło się XIII Forum Nauczycieli Bibliotekarzy, zorganizowane z okazji minionego Roku Janusza Korczaka. Było ono okazją do podsumowania wszelkich szkolnych inicjatyw związanych z Januszem Korczakiem i promocją jego idei wśród uczniów oraz nauczycieli szkół.

Podczas spotkania referat nt. „Janusz Korczak – prekursor działań na rzecz praw dziecka” wygłosił Maciej Karasiński – konsultant PCEN w Przemyślu, zaś przykłady dobrych praktyk związanych z obchodami Roku Korczaka zaprezentowali nauczyciele bibliotekarze z przemyskich szkół: Janina Anna Papiernik z SP nr 15 oraz Danuta Droń z Gimnazjum nr 1.

Tym razem Forum, ze względu na ten szczególny świąteczno-noworoczny czas połączone zostało z Opłatkiem, na którym, oprócz nauczycieli bibliotekarzy uczestniczących w Forum, spotkali się aktualni i emerytowani pracownicy PBW oraz specjalnie na tę uroczystość zaproszeni goście, m.in. Barbara Łapka – Naczelnik Wydziału Kultury UM w Przemyślu, Marek Kudła – Wicestarosta Przemyski i Ojciec Paweł Ferko – przeor O.O. Karmelitów w Przemyślu.

W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadził zebranych tradycyjny biały opłatek, życzenia, koncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu oraz nakryty białym obrusem stół i wspólnie spożyte świąteczne potrawy.

Mamy nadzieję, że owa szczególna świąteczna atmosfera radości i wzajemnej życzliwości pozostanie z nami przez cały rok i będzie nam towarzyszyć na wszystkich drogach naszego życia.

Zdjęcia Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Źródło przemysl.pbw.org.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożar budynku w Bóbrce Kańczuckiej

Wczoraj rano, policjanci wspólnie ze strażakami pracowali na miejscu pożaru budynku, do jakiego doszło w Bóbrce Kańczuckiej w powiecie przeworskim.

Zamknij