XI HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY IM. ANDRZEJA MIRKIEWICZA

Po raz kolejny nauczyciele i pracownicy oświaty oddali hołd wybitnemu sportowcowi, nauczycielowi oraz wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży Andrzejowi Mirkiewiczowi. 28 grudnia 2016 r. w Przeworsku odbył się XI Halowy Turniej Piłkarski Nauczycieli i Pracowników Oświaty poświęcony właśnie jego imieniu.

Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Obowiązujący system rozgrywek każdy z każdym, pozwolił publiczności na obejrzenie aż 30 meczów. Po blisko 7 godzinach sportowych emocji wyłoniono zwycięzców. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół z Krosna z dorobkiem 11 punktów. Tuż za nimi, zdobywając 10 punktów, znalazła się drużyna z Rzeszowa. O jeden punkt mniej zgromadzili piłkarze z Kolbuszowej i zajęli najniższy stopień podium, nieznacznie wyprzedzając czwartą drużynę z Przemyśla (8 pkt). Na piątym miejscu turniej zakończył zespół z Jarosławia (3 pkt), natomiast tabelę zamknęli gospodarze z Przeworska, którzy uzyskali 1 punkt. Wśród indywidualnie wyróżnionych zawodników znaleźli się: Rajmund Gorczyca z Przemyśla (król strzelców – 8 bramek), Sebastian Koryl z Rzeszowa, który najskuteczniej bronił własnej bramki oraz Robert Szalony z Kolbuszowej z tytułem najwszechstronniejszego gracza.
Dekoracji zwycięzców dokonali Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, kierownik działu obsługi obiektów sportowo-rekreacyjnych MOSiR Anna Kobylińska oraz Krzysztof Mirkiewicz – syn Andrzeja Mirkiewicza. Inicjatorem i zarazem prowadzącym turniej był Radny Miasta Przeworska oraz nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Majba.
Rywalizacja sportowa była tego dnia jedynie dodatkiem. Wszyscy zgromadzeni upamiętnili zmarłego 2 stycznia 2008 r. Andrzeja Mirkiewicza, wspominając go jako wspaniałego człowieka, sportowca pedagoga i wychowawcę. W latach 1958-1967 Andrzej Mirkiewicz reprezentował barwy Orła w piłce nożnej. W latach 1965-1984 grał w przeworskiej drużynie piłki ręcznej. Po wycofaniu się z czynnej gry, swoją sportową pasję realizował w brydżu sportowym. Przez 5 lat pełnił funkcję prezesa MKS Orzeł Przeworsk. Był świetnym organizatorem życia sportowego i rekreacyjnego w Przeworsku. Jako nauczyciel i wychowawca w pełni poświęcał się młodzieży. Jego pogoda ducha, optymizm, poczucie humoru wnosiły w życie szkoły wiele radości. Każdego obdarzał życzliwością, serdecznością oraz dobrym słowem.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2235-xi-halowy-turniej-pikarski-nauczycieli-i-pracownikow-owiaty-im-andrzeja-mirkiewicza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
17-LATEK ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW I JAZDĘ BEZ UPRAWNIEŃ

Kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami. Okazało się, że 17-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał

Zamknij