X Powiatowe Forum Kobiet

14 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się X Powiatowe Forum Kobiet, zorganizowane przez Starostę Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę i Powiatową Radę KGW w Przeworsku. Jak co roku, była to doskonała okazja do spotkania Pań należących do kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu przeworskiego.

W programie znalazły się prelekcje i występ kabaretu:

  • „Udar mózgu – po czym poznać, że zaskoczy nas w ciągu paru dni?” – dr n. med. Anna Kozak – Sykała – Kierownik Oddziału Neurologicznego i Udarowego SP ZOZ w Przeworsku
  • „Zasady zdrowego żywienia” – mgr inż. Elżbieta Żelazko – dietetyk Natur House Przeworsk
  •  „Jak nie dać się oszukać” – mł. asp. Renata Jaremko – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku
  • „Spór o miedzę” – Zespół „Białoboczoki” z Białobok.

Starosta Przeworski Zbigniew Kiszka serdecznie podziękował za przybycie i udział w Forum Kobiet, a z okazji Święta Kobiet złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Na ręce Zofii Kalamarz Przewodniczącej Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Przeworsku złożył bukiet wiosennych kwiatów, a wszystkie Panie otrzymały słodki upominek.

Swoją obecnością na forum zaszczycili m.in.: Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury, Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Janina Kamińska, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Przeworsku Stanisław Machniak, Przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Przeworsku Zofia Kalamarz, Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak, Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego Jan Pieniążek, Sekretarz Powiatu Mariusz Pieniążek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku Ewa Rybczak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Adam Zabłocki, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przeworsku Małgorzata Szpejankowska.

Przedstawiciele SP ZOZ w Przeworsku zaprosili Panie na stoisko medyczne, na którym można było uzyskać informacje z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia oraz wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi i poziomu kwasu moczowego we krwi.

Na stoisku Centrum Dietetycznego Natur House można było uzyskać bezpłatne porady dietetyczne oraz wykonać analizę składu ciała.

Wystrój sali i słodki poczęstunek przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku.

Źródło http://www.powiatprzeworsk.pl/aktualnosci/x-powiatowe-forum-kobiet,art2301/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileusz 5-lecia zespołu Ala Babki – Ala Dziadki

10 marca Wicestarosta Przeworski Janusz Owsiak wziął udział w Jubileuszu 5-lecia Zespołu Wokalno - Kabaretowego Ala Babki - Ala Dziadki.

Zamknij