X Gminny Wieczór Kolęd

12 stycznia br. w Wiejskim Domu Kultury w Studzianie w pięknie przyozdobionej świątecznie sali odbył się jubileuszowy X Gminny Wieczór Kolęd. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Przeworsk Edward Pączka oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Studziana. Wszystkich zebranych ciepłym słowem powitała Przewodnicząca studziańskiego koła pani Zofia Markowska. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m.in.: ks. Prałat Stanisław Szałankiewicz, starosta Powiatu Przeworskiego Zbigniew Kiszka, Przewodniczący Rady Gminy Przeworsk Mieczysław Bocheński, Zastępca Wójta Gminy Przeworsk Wawrzyniec Wojtas, Sekretarz Gminy Przeworsk Bogumiła Buczek, Przewodnicząca Rady Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Przeworskiego Zofia Kałamarz, Prezes OSP w Studzianie Bogdan Głąb, Naczelnik OSP w Studzianie Józef Markowski, sołtys i radny wsi Studzian Antoni Żyła. W spotkaniu wzięły również udział przewodniczące i delegacje kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Przeworsk.
Zebranym czas umilili uczniowie z Zespołu Szkół w Studzianie, którzy przedstawili Jasełka. W dalszej części wieczoru wystąpił szkolny zespół Bella Voce pod batutą pana Tadeusza Kałamarza. Młodzi artyści zachwycili gości i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Tradycją i istotą spotkania jest wspólne kolędowanie połączone z degustacją tradycyjnych potraw wigilijnych, składaniem życzeń oraz radosnym spędzeniem czasu. Śmiało można potwierdzić, że i tym razem nie zabrakło tego w Studzianie.

Zdjęcie Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6 Zdjęcie 7 Zdjęcie 8

Źródło UG Przeworsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOLĘDY I PASTORAŁKI

13 stycznia 2013r. już po raz czternasty w Pawłosiowie spotkały się tradycyjne zespoły śpiewacze w ilości siedemnastu grup z powiatu

Zamknij