WSPÓLNE DZIAŁANIA SŁUŻB

Zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne oraz akcja gaśniczo-ratownicza na miejscu pożaru – to scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie Gniewczyny Łańcuckiej. W manewrach udział wzięli strażacy, służby medyczne oraz przeworscy policjanci. Wszystko po to, by doskonalić współdziałanie między poszczególnymi służbami.

15 października br., przy zbiorniku wodnym w Gniewczynie Łańcuckiej, odbyły się ćwiczenia powiatowe jednostek z KSRG „Tryńcza 2021”.Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Gmina Tryńcza oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

W działaniach oprócz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku uczestniczyli: strażacy z OSP z terenu powiatu przeworskiego, strażacy z JRG w Przeworsku, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu oraz ratownicy medyczni.

Działania te obejmowały prowadzenie akcji podczas zdarzenia drogowego, w których udział brał pojazd przewożący materiały niebezpieczne oraz akcji gaśniczo-ratowniczej na miejscu wystąpienia wielkopowierzchniowego pożaru.

Celem działań było m.in. wypracowanie zasad współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami, zasad współdziałania z innymi podmiotami ratowniczymi, a także doskonalenie umiejętności dowodzenia.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/106409,Wspolne-dzialania-sluzb.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ASSYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ – EDYCJA 2022

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja

Zamknij