Wsparcie dla rodzin wielodzietnych

W dniu 17 grudnia 2015 roku Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Tryńcza programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych pod nazwą „Tryniecka Karta Dużej Rodziny”.

Tryniecka Karta Dużej Rodziny uprawnia m.in. do:

–  100% zniżki na wywóz odpadów komunalnych za 1-no dziecko,

– 100% zniżki na korzystanie z obiektów sportowych na terenie gminy Tryńcza,

– 50% zniżki na korzystanie z obiektów Wiejskich Domów Kultury.

Uprawnienia te są dostępne od dnia 01.01.2016 r.

Osobami uprawnionymi do korzystania z Programu są osoby zamieszkujące na terenie Gminy Tryńcza, którzy posiadają Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.Karta jest wydawana na podstawie wniosku, niezależnie od dochodu każdemu z członków rodziny wielodzietnej: rodzicom lub opiekunom prawnym oraz dzieciom do 18 roku życia lub do 25 roku życia  w przypadku, gdy dziecko uczy się/studiuje lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji.

Korzystanie z ulg, zwolnień i preferencji na podstawie Karty możliwe jest wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość użytkownika i Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.

Zapraszamy wszystkich chętnych do składania wniosków w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tryńczy od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.  Więcej informacji pod nr. tel: (16) 642 17 32.

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/3561/wsparcie-dla-rodzin-wielodzietnych.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komunikat PKTR „Leliwa”

Komunikat PKTR "Leliwa". Zarząd Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej "Leliwa" informuje członków i sympatyków Koła,że w dniu 09/10 stycznia 2016 roku

Zamknij