Wizytacja kanoniczna w Bazylice

W niedzielę, 18 października, przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadził biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Szal. Począwszy od pierwszej mszy św. o godz. 6.30 spędził u nas cały dzień, modląc się z nami, rozmawiając i głosząc homilie.

Odwiedził również kaplice w Studzianie i Chałupkach. Ksiądz biskup ostatnio wizytował naszą parafię 10 lat temu i warto wspomnieć, że był u nas wikariuszem, dlatego jego pobyt wśród nas miał również charakter osobisty.

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za Jego obecność, modlitwę i życzliwość. Przy tej okazji, jako duszpasterze, pragniemy też podziękować wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do piękna liturgii. Tu na uwagę zasługują nasi kandydaci, ministranci, lektorzy i ceremoniarze, którzy stanęli na wysokości zadania i odpowiedzialnie podjęli swoje obowiązki od samego rana. Na słowa podziękowania zasługuje też nasz chór parafialny „Echo”, Straż Grobowa oraz schola dziecięca i młodzieżowa. Jesteśmy dumni z waszego zaangażowania i poświęcenia. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim.

Źródło http://www.bazylika.przeworsk.pl/?p=2248

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PKTR Przeworsk – Bachórz

Podczas rajdu rowerowego Przeworsk – Bachórz prezes Tomasz Nalepa korzystając z chwili przerwy opowiedział o innowacjach w działalności PKTR Leliwa,

Zamknij