WIRTUALNA BIBLIOTEKA DLA PRZEWORSKICH CZYTELNIKÓW

Od 1 lutego 2015 roku Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku otrzymali bezpłatny dostęp do 1147 tytułów elektronicznych książek. Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym: 1. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl

2. Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując: swój adres e-mail, hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków), powtórzone hasło i zaakceptować regulamin.

3. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

4. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” – „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

Uwaga! PIN wydawany jest przez MBP w Przeworsku i aby go otrzymać należy:
– wysłać e-mail na adres czytelnia@przeworsk.um.pov.pl z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko – wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN),
– lub zwrócić się bezpośrednio do biblioteki publicznej z prośbą o wydanie kodu.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:
– robienie notatek w książce,
– dodawanie zakładek,
– zaznaczanie fragmentów tekstu,
– tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
– wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
– dostęp do wirtualnej półki z książkami,
– eksport notatek – prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W serwisie ibuk.pl znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/1761-wirtualna-biblioteka-dla-przeworskich-czytelnikow

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej „Małej Ligi Futsalu” szkół podstawowych rozegrany

W dniu 05.02.2015r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu w ramach „Feri na spotowo” zorganizował turniej „Małej Ligi Futsalu”

Zamknij