Wielki Czwartek

Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy Triduum Paschalne w naszej Bazylice. Msza św. w tym dniu jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

W czasie modlitwy dziękowaliśmy Panu Bogu za te dwa niezwykłe dary, które złożył w nasze ręce Chrystus Pan, ofiarując nam Siebie samego. W tym miejscu jako duszpasterze dziękujemy wszystkim parafianom za modlitwę i życzenia, szczególnie zaś za codzienną współpracę, pomoc i życzliwość. Po mszy św. w uroczystej procesji przenieśliśmy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy na pamiątkę modlitwy Pana Jezusa przed męką w ogrodzie Oliwnym. Chrystusowe wezwanie na ten czas to słowa, które wypowiedział do Apostołów: „Czuwajcie i módlcie się razem ze Mną…” Jutro Wielki Piątek zachęcamy szczególnie do odprawienia drogi krzyżowej indywidualnie i z rodzinami, jak to jest w pięknym zwyczaju naszej przeworskiej ziemi.

Źródło http://www.bazylika.przeworsk.pl/?p=2518

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Aktywna Biblioteka

W tym wyjątkowym czasie przed Świętami Wielkanocnymi nie brakowało chętnych do uczestniczenia w różnych warsztatach przygotowujących do Świąt organizowanych przez Publiczną

Zamknij