Uchronić przed zamarznięciem

Okres jesienno-zimowy może stanowić zagrożenie dla osób nie posiadających odpowiedniego schronienia. Zwróćmy uwagę na potrzebujących, interwencja może uchronić czyjeś życie i zdrowie.

Zbliżający się okres zimowy to czas kiedy policjanci zwracają uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. W tym celu odwiedzają różnego rodzaju noclegownie, opuszczone budynki, altanki na ogródkach działkowych, gdzie gromadzą się bezdomni. Pomoc w takiej sytuacji może przesądzić o życiu. Docierają również do samotnie mieszkających osób na terenie powiatu przeworskiego. Przekazują informacje dotyczącą funkcjonujących na naszym terenie schronisk, noclegowni, a także jadłodajni. W działaniach tych Policja corocznie współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej i Strażą Miejską.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu przeworskiego o reagowanie  w sytuacji jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej. Funkcjonariusze nie zawsze są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, dlatego też jeśli macie państwo podejrzenie, że osobie w najbliższym otoczeniu dzieje się krzywda powiadomcie dzielnicowego, pracownika socjalnego lub zadzwońcie pod numer alarmowy 997.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM MICHALKIEWICZEM – Teoria spiskowa

7 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 w sali narad Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego odbędzie się spotkanie ze Stanisławem

Zamknij