Tydzień w Holandii – pobyt uczniów z ZSOiZ w Przeworsku

W dniach od 30 stycznia do 6 lutego 2016 r., piętnastoosobowa grupa uczniówLiceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku pod opieką Pani Marty Inglot oraz Pani Anny Bąk, przebywała w Holandii, jako goście szkoły ‘t-Atrium w Amersfoort.

Pobyt polskiej grupy w Holandii związany był z międzynarodowym projektem pod tytułem ‘Building Europe through Entrepreneurship and Employment’. Wychowankowie przeworskiej Jagiellonki mieli niepowtarzalną okazję znaleźć się wśród młodzieżyz Portugalii, Belgii, Włoch, Litwy, Turcji i USA i ćwiczyć język angielski na żywo oraz uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych.

Uczniowie i nauczyciele zakwaterowani byli w rodzinach holenderskich, co dało szansę zasmakowania tradycyjnej kuchni, poznania kultury i obyczajów oraz doświadczenia ich życia na co dzień.

W ramach prac projektowych, uczniowie polscy wraz ze swoimi holenderskimi partnerami odwiedzili lokalną firmę i przeprowadzili wywiad z pracownikami na różnych stanowiskach. Wynikiem tego zadania był obszerny raport sporządzony wspólnie przez partnerów projektowych.Kolejnym zadaniem było utworzenie wirtualnej firmy i jej reklamy. 12 grup w międzynarodowym składzie walczyło o główną nagrodę. Cieszymy się, że w zwycięskiej drużynie znalazła się nasza uczennica Agata Sykała.  

Były też wycieczki. Zwiedzanie Amersfoort na rowerach i pieszo, wyjazd do stolicy kraju – Amsterdamu, a w nim Muzeum Narodowe z arcydziełami  Rembranta, Dom Anny Frank i wzruszająca lekcja historii a także przejazd tramwajem wodnym wzdłuż głównego kanału miasta. I jeszcze Utrecht – urocze miasto, a tyle wysiłku kosztowało. Najpierw pokonanie 465 schodów aby wejść na wieżę – dzwonnicę kościoła, a potem szaleństwo na lodowisku. Ileż było radości!

Na każdym kroku dało się zauważyć jak odmienne są życie i kultura w nie tak bardzo oddalonym od nas kraju. No i wszędzie angielski – w sklepie, w metro, w kawiarni, nawet na targu – każdy Holender bez problemu posługuje się tym językiem. Dla uczestników wyjazdu to też motywacja, aby ćwiczyć non-stop.

Tydzień w Holandii to pierwsza część projektu wymiany młodzieży. W kwietniu oczekujemy wizyty naszych holenderskich partnerów w Przeworsku. Planujemy bogaty i pracowity program pobytu Gości w szkole, mieście i regionie.

Marta Inglot

Koordynator projektu wymiany młodzieży

Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/1278-tydzien-w-holandii-pobyt-uczniow-z-zsoiz-w-przeworsku

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP BIAŁOBOKI

W dniu 6 lutego  2016 r. odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze  Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobokach. W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście:

Zamknij