Turniej gorących serc

Od wczesnego sobotniego popołudnia boisko Orlik przy Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach było areną zmagań piłkarskich aż 12 drużyn z gminy Tryńcza, Przeworsk i Jarosław, a także składających się z leżajskich i przeworskich policjantów.

Turniej ,,Wygramy… dla Michała” miał wyraźny charakter charytatywny, podporządkowany w całości zbiórce pieniędzy na kosztowną operację w USA dla Michała Grzywny z Tryńczy. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Tryńcza – Ryszard Jędruch.

Organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia podjęli się animatorzy Orlika – Adam Siemieniak i Bartosz Swatek, gorzycka młodzież, dyrekcja i nauczyciele, rada rodziców z miejscowej szkoły.

Wydatnej pomocy w organizacji i przeprowadzeniu imprezy udzieliły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gorzyc, Ubieszyna, Jagiełły, Tryńczy i Wólki Ogryzkowej. W godnej opinii wszystkich uczestników turnieju serwowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich dania i napoje były nad wyraz smaczne. Nie stroniły także od pomocy organizatorom pracownicy Urzędu Gminy w Tryńczy i jednostek pomocniczych, tj. Teresa Wielgos – skarbnik gminy, Magdalena Rachwał – sekretarz gminy, Wioletta Panek – p.o. dyr. ZOSiP-u, a także Henryk Chruściel – dyr. TCK, Marzena Rydzik – dyr. GBP, Jolanta Flak – kierownik GOPS-u. Wiele cennego czasu na przygotowanie tak szczytnej imprezy poświęciła pani Helena Mazur – sołtys Wólki Ogryzkowej i Marzena Małek.

Podczas turnieju odbywały się licytacje wartościowych gadżetów sportowych: piłek, szalików, koszulek z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, PGE Bełchatów, a także siatkarek Chemika Police i siatkarzy Resovi. Za ogromną kwotę wylicytowano piłkę z autografem Zbigniewa Bońka.

Gadżety sportowe na licytację bezinteresownie oddali: Mariusz, Stanisław, Wacław i Wiesław Olejarkowie właściciele firmy Stal Systems z Wólki Pełkińskiej, Waldemar Duży – dyrektor jednej ze szczecińskich firm, Kamil Jędral – mieszkaniec Gorzyc, Wojciech Kiszka – właściciel sklepu sportowego z Przeworska, Łukasz i Władysław Kulpa – mieszkańcy Gorzyc.

Wysokimi kwotami pieniędzy bądź to drogą licytacji bądź poprzez złożenie ich do puszek wolontariuszy wsparli głównego adresata charytatywnego turnieju Michała Grzywnę następujące osoby: Renata i Piotr Bąkowie, Izabela i Adam Misiło, Józef Czwakiel, Robert Piętowski, Bożena i Ryszard Żołyniakowie, Leszek i Urszula Flak, Janusz Kornafel, Janusz Niżnik, Joanna i Daniel Siateccy, Andrzej Pelc i wielu innych.

Szczególnie hojni byli właściciele firmy Stal Systems Stanisław i Mariusz Olejarkowie, którzy przekazali Michałowi 5tys. zł, które zebrali podczas meczu „Wólczanki” Wólka Pełkińska z „Chełmianką” Chełm wśród publiczności i piłkarzy. Na szczególne słowa uznania zasługują ci ostatni, którzy swoją pomeczową premią w całości przekazali Michałowi.

Ponadto zawodnicy ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju przekazali zebrane wśród zawodników pieniądze na ręce jego organizatorów.

Podczas imprezy nie zabrakło także występów zespołów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowały się „Chłopaki ze starej paki”, „Jagiellanie” oraz uczennice z Zespołu Szkół w Gorzycach. Ostateczne rozstrzygnięcia Wielkiego Turnieju Charytatywnego „Wygramy… dla Michała”: I m-ce Oldboje Gniewczyna, II m-ce „Wólczanka” Wólka Pełkińska, III m-ce Urząd Gminy Tryńcza a IV m-ce gimnazjaliści z Gorzyc.

Ogółem podczas turnieju udało się nazbierać 23.700zł. Jest to suma imponująca, która świadczy o naprawdę gorących sercach mieszkańców Gorzyc i okolic, a także o wspaniałej postawie sportowców, sędziów i organizatorów.

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/3166/turniej-goracych-serc.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PODPISANIE UMOWY

Po rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa Wiejskiego Domu Kultury w Jagielle” w dniu dzisiejszym wójt Ryszard

Zamknij