Trzech uczniów z objawami podtrucia trafiło do szpitala

Wczoraj przed południem w jednej ze szkół w Zarzeczu doszło do podtrucia uczniów dymem prawdopodobnie z używanych przez nich e-papierosów. Troje 16-latków trafiło do pobliskich szpitali. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Około godz. 10.40 dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół w Zarzeczu doszło do podtrucia uczniów. Na miejsce skierowany został patrol Policji. Jak wynika ze wstępnych informacji, uczniowie pierwszej klasy szkoły średniej prawdopodobnie użyli e–papierosów, co spowodowało zadymienie pomieszczenia, w którym przebywali. 11 uczniów przebywających w klasie poczuło się gorzej. Młodzieży została udzielona pomoc medyczna. Troje z nich trafiło do szpitali.

Na miejscu czynności wykonywały cztery zastępy straży pożarnej. Srażacy przeprowadzili ewakuację 60 osób w bezpieczne miejsce. Specjalnie przeznaczony do takich działań zastęp chemiczny sprawdził miejsce pod  względem obecności substancji niebezpiecznych.

Policjanci zabezpieczyli dwa e-papierosy, a także użytą do nich substancję. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia, rodzaj substancji, a także źródło jej pochodzenia.

 

rj

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/81754,Trzech-uczniow-z-objawami-podtrucia-trafilo-do-szpitala.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ

Dzień 14 listopada uznany jest za Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W ubiegłą sobotę Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Powiatowe Koło w

Zamknij