SYMPOZJUM NAUKOWE „INNOWACJA ŹRÓDŁEM ROZWOJU REGIONU”

3 czerwca 2016 roku w ratuszu odbyło się sympozjum naukowe „Innowacje źródłem rozwoju regionu”, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Społeczno – Gospodarczą w Przeworsku.

Prelegenci szczegółowo omówili tematy odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska oraz innowacyjności, wynalazczości i ochrony patentów. Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel powitał zaproszonych gości oraz podziękował organizatorom za to, że po raz kolejny miejski ratusz stał się miejscem naukowego dyskursu.

Zwrócił uwagę, że w Przeworsku od kilku lat dzięki dostępnym perspektywom finansowym są wdrażane innowacyjne systemy rozwoju. Obiekty użyteczności publicznej zostały poddane termomodernizacji, na rzece Mleczce funkcjonuje hydroelektrownia. Poinformował także, że w związku z przygotowywanym projektem pn. „Odnawialne źródła energii w mieście Przeworsku”, trwa procedura naboru chętnych na dofinansowanie zakupu i montażu instalacji kolektorów słonecznych, fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę.

Sympozjum zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu „Moja innowacja”. Wyróżnienia z rąk rektor WSSG w Przeworsku prof. zw. dr hab. inż. Marii Krełowskiej – Kułas otrzymali: Henryk Pelc, Ryszard Rżany oraz Adam Wójtowicz.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2129-sympozjum-naukowe-innowacja-rodem-rozwoju-regionu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
XV edycja konkursu „Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2016”

7 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku wręczono nagrody laureatom konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu

Zamknij