ŚWIĘTO SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

23. maja br. reprezentacja Gminy Tryńcza na czele z wójtem Ryszardem Jędruchem uczestniczyła w uroczystych obchodach Święta Samorządu Terytorialnego, które w tym roku wiązało się z 25. Rocznicą funkcjonowania samorządów na poziomie miast i gmin.

Święto to ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla upamiętnienia daty pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Dzień Samorządu Terytorialnego był okazją do spotkania się samorządowców z całego Podkarpacia.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Farnym w Rzeszowie, a następnie przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy i paradzie trynieckich mażoretek samorządowcy przemaszerowali do Wojewódzkiego Domu Kultury gdzie odbyła się uroczysta gala połączona z ogłoszeniem wyników konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2015, której laureatem w kategorii Najlepszy Wójt Województwa Podkarpackiego w 2014 r. został wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.

Galeria Foto…

Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/3124/swieto-samorzadu-terytorialnego-.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cała Polska Biega z Mapą- ogólnopolska akcja popularyzacyjna

Azymut Dębów w sobotę 16 maja 2015 r. brał udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega z Mapą”.  Tym razem biegano

Zamknij