ŚWIĘTO PATRONA GIMNAZJUM NR 1 W PRZEWORSKU

Święto Patrona Szkoły to tradycja przeworskiego gimnazjum. Tegoroczne uroczystości odbyły się 14 stycznia 2016 r. i rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Szala.

Dalsza część Święta Szkoły odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Zebranych gości powitał Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.

Burmistrz podkreślił, że „Uroczystość jest wyjątkową okazją, by oddać hołd patronowi Gimnazjum nr 1 w Przeworsku – Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu – jednemu z największych synów polskiej ziemi, człowiekowi niezłomnej i głębokiej wiary, nadziei i miłości, zarówno do Kościoła, jak i Ojczyzny. Człowiekowi, który swą postawą, nauką i pracą stawał się drogowskazem dla wszystkich Polaków. U podstaw jego nauczania znajdowało się zawsze wielkie umiłowanie człowieka, podkreślenie jego niezbywalnej godności i wynikających z tego praw osoby ludzkiej”. Na koniec burmistrz Leszek Kisiel życzył uczniom, gronu pedagogicznemu, rodzicom, aby Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przeworsku było miejscem zdobywania wiedzy, kształtowania osobowości, szkołą, z której czerpie się siłę i wzorzec – „Niech postać patrona nieustannie wzbogaca tradycje i osiągnięcia przeworskiego gimnazjum”. Za sprawą gościa honorowego – prof. Andrzeja Nowaka, Święto Szkoły miało nieco inny charakter niż zazwyczaj. Wykład prof. Nowaka pt. „Obrońca godności i honoru Narodu – Kardynał Stefan Wyszyński”, wysłuchany przez uczestników wydarzenia z wielkim zainteresowaniem, potwierdził słuszność wyboru Kardynała Wyszyńskiego na patrona przeworskiego gimnazjum.

W dalszej części uroczystości dyrektor gimnazjum Dorota Baj zaprosiła zebranych do obejrzenia programu słowno – muzycznego pt. Wielkość naszej historii, przygotowanego przez uczniów z warsztatów teatralnych pod opieką pań Sabiny Cieślak, Justyny Dawidowicz i Jagody Magoń. Występ uczniów spotkał się z uznaniem zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej. Szczegółowa relacja – Święto Patrona Szkoły.

Źródło http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2040-wito-patrona-gimnazjum-nr-1-w-przeworsku

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZAGRALIŚMY DLA DAWIDA!

W dniu wczorajszym rozegrany został III mecz charytatywny organizowany przez KS „Góral” Tryńcza, tym razem pod nazwą "Gramy dla Dawida".

Zamknij