ŚW. ANTONI Z DZIECIĄTKIEM – KONSERWACJA RZEŹBY DREWNIANEJ- zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zakończona została konserwacja estetyczna rzeźby drewnianej ze zbiorów Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum w Przeworsku – figury św. Antoniego z Dzieciątkiem.

W toku prac konserwatorskich, zrekonstruowano metalową lilię trzymaną przez św. Antoniego w prawej dłoni. Do zachowanej łodygi z trzema odnogami wraz z pręcikami, dorobiono płatki okwiatu pokryte szramowaniem, a następnie polichromią.  


W celu ustawienia obiektu w pozycji pionowej, wykonano drewnianą plombę, spojoną następnie z zubytkowaną dolną częścią rzeźby.
Kolejne etapy konserwacji estetycznej to: uzupełnienie ubytków zaprawy zaprawą kredowo-spojową; scalenie kolorystyczne warstwy malarskiej przy użyciu spoiwa temperowego i pigmentów w proszku; opracowanie estetyczne podstawy; wykonanie dokumentacji konserwatorskiej.
Konserwację przeprowadziła Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki – Natalia Soran – Maluty.
Rzeźba zostanie zaprezentowana publiczności podczas finisażu wystawy „Skarby przeworskich Bernardynów” w Galerii Magnez, 13 września 2015 r. w niedzielę, na które to wydarzenie już dzisiaj zapraszamy!

Źródło http://muzeum.przeworsk.pl/uncategorized/sw-antoni-z-dzieciatkiem-konserwacja-rzezby-drewnianej-zadanie-dofinansowane-ze-srodkow-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-2/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
76. rocznica wybuchu II wojny światowej

Atak niemieckiego pancernika „Schleswig-Holstein” na polską składnicę wojskową na Westerplatte 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 był jednym z pierwszych wydarzeń

Zamknij