Sukcesy UMKS Spartakus

Przedstawiciele powiatu przeworskiego w IV lidze siatkówki mężczyzn rozpoczęli nowy rok ze zmiennym szczęściem. Spartakus Adamówka zanotował komplet trzech zwycięstw, tracąc jedynie dwa sety.

Gorsze nastroje panują w Sieniawie – tamtejszy Sokół w ostatnich trzech meczach wygrał tylko jednego seta. W 9. kolejce Spartakus rozegrał w Oleszycach mecz z Czarnymi, liderem w czwartoligowej tabeli. Pojedynek był na wysokim poziomie, zakończył się wygraną Spartakusa 3:1, który zgarnął trzy oczka. Sokół Sieniawa zdobył tylko jeden set i przegrał z faworytem, Żaglem Radymno.

Później Spartakus wygrał w trzech setach z zespołem z Radymna. Pierwsza partia była emocjonująca, później wyraźnie dominowała ekipa z Adamówki. Sieniawski Sokół rywalizował w 10. kolejce z Gromem Rozbórz Długi. Był to mecz o „sześć punktów” – zespoły zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Lepszy okazał się Grom. Zespół z Rozborza Długiego dał się też we znaki Spartakusowi. W 11. kolejce nasi pokonali Grom 3:1, ale rywale wysoko stawiali poprzeczkę. Ostatecznie gracze z Adamówki zainkasowali kolejny komplet punktów. Mniej szczęścia miał Sokół, podejmujący w Wierzbnej tamtejszy MKS. Gospodarze w pierwszym secie nie dali przyjezdnym szans. Kolejne dwie odsłony, choć bardziej zacięte, należały do miejscowych.
Po 11. kolejkach Spartakus ma na koncie 22 punkty, jest na drugiej pozycji w tabeli grupy II i traci do lidera z Oleszyc sześć oczek. Na drugim biegunie jest Sokół Sieniawa, który z jednym punktem zamyka ligową stawkę. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Spartakus podejmie siatkarzy z Sieniawy. Niezależnie od wyniku meczu wiadomo już, że zespół z Adamówki awansuje dalej. Stawką będzie awans do III ligi.
Tekst pochodzi z gazety bezpłatnej „Korespondent” [nr 70 luty 2015]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZAGRALI DLA MICHAŁA

15 lutego w hali widowiskowo - sportowej w Tryńczy rozegrany został mecz 1/8 Pucharu Polski pomiędzy drużynami Góral Tryńcza (II