STYPENDIA DLA SPORTOWCÓW

To już trzeci rok z rzędu, w którym burmistrz Przeworska Leszek Kisiel wspiera stypendiami zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Biorąc pod uwagę znaczenie dyscypliny dla miasta burmistrz przyznał 5 stypendiów w konkurencjach indywidualnych.

Stypendystą został Maciej Hołub, student Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wychowanek UKS „Orlik” Przeworsk. Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu (50 m stylem klasycznym) w Łodzi oraz Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów w pływaniu w Lublinie.Wśród wyróżnionych jest Marek Zardzewiały reprezentujący mieszane sztuki walki MMA oraz kickboxing. Marek w 2018 roku zajął II miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski MMA w Krakowie, II miejsce w Pucharze Polski w Sochaczewie, I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju w K1 w Dębicy, II miejsce w Amatorskiej Lidze MMA 152 w Jurkowie.

Stypendystkami zostały także zawodniczki Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin – Karolina Barylak, uczennica Zespołu Szkól Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, która uczestniczyła w Mistrzostwach Świata odbywających się w Japonii, w 2018 została Wicemistrzynią Europy w Varnie, zdobyła I miejsce w Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Ełku oraz I miejsce w XV Pucharze Polski w Szczecinku. Natomiast studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Paulina Pawlak w roku 2018 zdobyła I miejsca na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców w Ełku w konkurencji kumite kobiet młodzieżowców kat. – 55 kg.

Burmistrz Miasta Przeworska przyznał również stypendium Agnieszce Leśnickiej, uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Przeworsku. Agnieszka zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację w czeskich Roudnicach, III miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację – bieg sztafetowy w Świdnicy. Reprezentowała również Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Bułgarii.

Przyznane przez burmistrza stypendia są wsparciem zawodników w ich dalszym rozwoju sportowym i pewną formą rekompensaty ponoszonych kosztów z tytułu uprawiania danej dyscypliny.

Źródło: UM Przeworsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
FUTSAL TEAM PRZEWORSK W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

W poniedziałek 18 lutego Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel gościł w urzędzie drużynę Futsal Team Przeworsk, która godnie reprezentowała miasto