Studentka WSIiZ kierunku zarządzania lotnictwem wygrała konkurs Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Alicja Gajewska, studentka Aviation Management w WSIiZ, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). 

Nagrodą za I miejsce zdobyte przez studentkę WSIiZ był udział w sympozjum ICAO w Montrealu w Kanadzie. Wygrana udowadnia, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stwarza studentom i absolwentom świetne warunki do odnoszenia sukcesów.

W ramach konkursu Alicja Gajewska przedstawiła referat na temat wyzwań stojących przed przemysłem lotniczym oraz dokument roboczy. Jej prace zostały najlepiej ocenione przez jury.

Zdaniem studentki WSIiZ, to niepowtarzalna szansa, by omówić z przedstawicielami państw członkowskich problemy i zagrożenia dotyczące lotnictwa i zaproponować działania, jakie powinny zostać podjęte. – Cieszę się, że skorzystałam z tej okazji – podkreśla laureatka.

Specjaliści, m.in. Ashley Lauryssen (EUROCONTROL), Kellie White (Emirates Airlines), Greg Hindson (ENAC) i Mary Nelson (FAA Academy), zaprezentowali na posiedzeniu pomysły, w jaki sposób przyciągnąć młodych ludzi do branży lotniczej. Opowiedzieli też o kompetencjach, które powinny w sobie kształtować osoby marzące o karierze w tym sektorze.

Pierwsze modelowe posiedzenie rady ICAO odbyło się 5 grudnia 2014 roku. Studenci i młodzi pasjonaci lotnictwa zajęli miejsca delegatów swoich państw. Reprezentanci Australii, Nigerii i Wielkiej Brytanii przedstawili dokumenty robocze. Dyskusje dotyczyły m.in. stworzenia lepszych narzędzi komunikacyjnych online, informujących o możliwościach w branży lotniczej, a także wspierania kobiet w lotnictwie i rozwoju ośrodków edukacji lotniczej.

To kolejny znaczący międzynarodowy sukces studenta WSIiZ, będący efektem kształcenia praktycznego i wspierania pasji i zdolności młodych ludzi, jakie oferuje uczelnia.

Aviation Management (zarządzanie lotnictwem) to elitarne anglojęzyczne studia, które WSIiZ prowadzi od kilku lat jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie. Partnerująca im Lufthansa zapewnia wkład w program studiów, wyspecjalizowaną kadrę i ciekawe staże i praktyki.

Źródło http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/11240,studentka-wsiiz-kierunku-zarzadzania-lotnictwem-wygrala-konkurs-urzedu-lotnictwa-cywilnego.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki Powiatowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym

Starostwo Powiatowe w Przeworsku wspólnie z Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Przeworsku oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Przeworsku było

Zamknij