Sprawozdanie z półkolonii

Gmina Jawornik Polski po raz czwarty była organizatorem półkolonii  dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Z tej propozycji wakacyjnego wypoczynku skorzystało 90 małych mieszkańców naszej gminy.

70 osób korzystało z półkolonii poprzez Związek Młodzieży Wiejskiej przy spełnieniu warunku ubezpieczenia jednego z rodziców w KRUS, z odpłatnością 50,-zł  Pozostałe 20 osób korzystało z zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury przy odpłatności 400,- zł.
Organizatorzy zadbali aby program półkolonii  był atrakcyjny i przygotowany tak , żeby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. Zajęcia odbywały się przez 10 dni roboczych w okresie od 03.08.2015 do 14.08.2015 pod okiem  doświadczonej kadry. W bieżącym roku obsługę półkolonii zapewnił Zespół Szkół Nr 1 w Jaworniku Polskim. Kierownikiem wypoczynku była Pani Bożena Chohura – Z-ca Dyrektora w/w placówki.
Aby ułatwić dzieciom zapoznanie się, półkolonia rozpoczęła się od zajęć organizacyjnych. Kolejne dni były pełne atrakcji i obejmowały szereg wycieczek.
Pierwsza z nich odbyła się w dniu 04.08.2015 do Rzeszowa . Uczestnicy zwiedzali podziemną  trasę turystyczną oraz korzystali z basenu w Nowej Wsi. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie terminalu w Jesionce .
6 sierpnia zorganizowana została najbardziej odległa wycieczka do Krakowa. Dzieci i młodzież zwiedzali ZOO oraz mini ZOO stworzone z myślą o najmłodszych. Uczestnicy spacerowali po Wawelu oraz zwiedzali Smoczą Jamę.
W dniu 09.08.2015 półkoloniści korzystali z  przejazdów saneczkami 2-osobowymi na zjeżdżalni grawitacyjnej Alpinie Coaster w Przemyślu. Ze względu na panujące upały dodatkową atrakcją był nowo otwarty Park Wodny. Następnie przygotowany był obiad w Zespole Zamkowo – Parkowym w Krasiczynie.  Zakończeniem dnia było zwiedzanie Zamku oraz Parku w Krasiczynie z przewodnikiem
Kolejna wycieczka zorganizowana była do  Jasła. Dzieci i młodzież poznawali Karpacką Troję – obiekt o szczególnej wartości historycznej i kulturalnej. Następnym etapem wyprawy był basen odkryty w Jaśle.
Urozmaiceniem zajęć były zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów zabaw w dniu 13.08.2015r.
Zakończeniem półkolonii stanowił y zajęcia w Zagrodzie Edukacyjnej w Dylągówce. Uczestnicy mogli skorzystać z aktywnego wypoczynku oraz jazdy konnej.. W tym dniu podsumowano zorganizowany wypoczynek oraz wręczono upominki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ostatnich dni półkolonii.

Źródło http://www.jawornikpolski.itl.pl/czytaj,Sprawozdanie_z_polkolonii,490

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
NOWE PLACE ZABAW CIESZĄ DZIECI I RODZICÓW

W Przeworsku, zgodnie z zaplanowanym projektem powstały dwa nowe place zabaw. Nowoczesne miejsca przeznaczone dla najmłodszych posiadają m.in. zestaw zabawowy,

Zamknij