SPRAWCY ROZBOJU W RĘKACH POLICJI

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu przeworskiego, którzy są podejrzani o rozbój. Mężczyźni weszli do jednego ze sklepów i grożąc ekspedientce nożem, zabrali z kasy pieniądze i uciekli. Podejrzanych wytypowali i zatrzymali funkcjonariusze kryminalni z przeworskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19. Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu.

Po uzyskaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo po zdarzeniu, przeworscy kryminalni na terenie miasta zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi napastników. Policjanci zatrzymali 21 i 25-latka, obaj to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Przeworsku przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 21-latek był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/100784,Sprawcy-rozboju-w-rekach-policji.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
W Wylewie i Czercach pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci.

8 ławek i 2 kosze zostały ustawione przy ogrodzeniu Orlika w Wylewie, natomiast 4 kolejne ławki i 4 kosze w

Zamknij