Sportowe zmagania
VIII Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży już za nami. W sportowych zmaganiach, które miały miejsce 5 czerwca br. na stadionie miejskim, udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy.
Młodych sportowców i ich opiekunów przywitał zastępca burmistrza Janusz Świt, który życzył wszystkim uczestnikom Spartakiady wspaniałych wyników podczas zawodów, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Przygotowane przez nauczycieli sportowe atrakcje sprawiły, że był to bardzo ciekawy i pełen emocji dzień. Zawodnicy rywalizowali w przeciąganiu liny, rzutach do celu, biegach w workach i na dystans oraz grze w „dwa ognie”. Rozegrano turniej piłki nożnej i koszykówki.
Na zakończenie zwycięzcy poszczególnych konkurencji odebrali z rąk zastępcy burmistrza Janusza Świta medale i puchary.
W tym roku na dzieci czekała dodatkowa niespodzianka, ufundowana przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie – „dmuchany” plac zabaw, który sprawił wielką radość najmłodszym uczestnikom sportowych zmagań.
Wyniki w poszczególnych konkurencjach szkół podstawowych.
I. „Dwa ognie” dziewcząt
1 miejsce SP Czerwona Wola
2 miejsce SP Dobra
3 miejsce SP Sieniawa
I. „Piłka nożna” chłopców
1 miejsce SP Sieniawa II
2 miejsce SP Sieniawa I
3 miejsce SP Wylewa
I. „Biegi przełajowe” Miejskie Przedszkole
1 miejsce Iga Tasior
2 miejsce Marcin Jurkiewicz
3 miejsce Laura Ożga
„0” – chłopcy
1 miejsce Jakub Duda – SP Sieniawa
2 miejsce Kacper Majcher – SP Dobra
3 miejsce Maciej Kuziak – SP Wylewa
„0”- dziewczęta
1 miejsce Patrycja Czwakiel SP Rudka
2 miejsce Wanessa Ciurko SP Sieniawa
3 miejsce Martyna Gielarowiec SP Wylewa
I klasa – chłopcy
1 miejsce Mateusz Chomicz SP Sieniawa
2 miejsce Kacper Gielarowiec SP Wylewa
3 miejsce Aleksander Szyszka SP Sieniawa
I klasa – dziewczęta
1 miejsce Katarzyna Kuziak SP Sieniawa
2 miejsce Patrycja Burda SP Sieniawa
3 miejsce Martyna Chmielecka SP Sieniawa
II klasa – chłopcy
1 miejsce Mirosław Socha SP Czerwona Wola
2 miejsce Kamil Buniowski SP Sieniawa
3 miejsce Marcin Stawarz SP Sieniawa
II klasa – dziewczęta
1 miejsce Amelia Oleszczuk SP Rudka
2 miejsce Karolina Ożga SP Sieniawa
3 miejsce Aleksandra Frączek SP Sieniawa
III klasa – chłopcy
1 miejsce Dominik Sum SP Dobra
2 miejsce Mateusz Pikor SP Czerwona Wola
3 miejsce Łukasz Szary SP Sieniawa
III klasa – dziewczęta
1 miejsce Patrycja Litwin SP Rudka
2 miejsce Anna Moszkowicz SP Wylewa
3 miejsce Joanna Mędraś SP Czerwona Wola
IV klasa – chłopcy
1 miejsce Jakub Kubejko SP Czerwona Wola
2 miejsce Jakub Radawiec SP Sieniawa
3 miejsce Rafał Frączek SP Wylewa
IV klasa – dziewczęta
1 miejsce Kinga Buniowska SP Sieniawa
2 miejsce Sandra Oleszczuk SP Rudka
3 miejsce Gabriela Majcher SP Sieniawa
V klasa – chłopcy
1 miejsce Sebastian Kubrak SP Sieniawa
2 miejsce Adrian Mucha SP Wylewa
3 miejsce Michał Wawrzaszek SP Wylewa
3 miejsce Damian Sikorski SP Sieniawa
V klasa – dziewczęta
1 miejsce Emilia Purcha SP Czerwona Wola
2 miejsce Patrycja Kornafel SP Wylewa
3 miejsce Aleksandra Ożga SP Wylewa
3 miejsce Anita Czopik SP Sieniawa
VI klasa – chłopcy
1 miejsce Krystian Sikorski SP Sieniawa
2 miejsce Kacper Ciurko SP Sieniawa
3 miejsce Dawid Paluch SP Sieniawa
VI klasa – dziewczęta
1 miejsce Wiktoria Ciurko SP Czerwona Wola
2 miejsce Gabriela Koperska SP Sieniawa
3 miejsce Daria Niemiec SP Sieniawa
Wyniki w poszczególnych konkurencjach Gimnazjum w Sieniawie
I. Piłka nożna chłopców
1 miejsce kl. II b
2 miejsce kl. III a
3 miejsce I d
I. Przeciąganie liny
1 miejsce kl. III d
2 miejsce kl. II b
3 miejsce kl. II a
I. Pchnięcie kulą dziewcząt
1 miejsce Beata Pigan
2 miejsce Karolina Płocica
3 miejsce Ewelina Matyja
I. Bieg na dystansie 600 m dziewcząt
1 miejsce Sylwia Skrzypek
2 miejsce Ewelina Matyja
3 miejsce Małgorzata Korchowiec
I. Bieg na dystansie 1000 m chłopców
1 miejsce Bartłomiej Sołek
2 miejsce Michał Radawiec
3 miejsce Maciej Antoniuk
II. Koszykówka dziewcząt
1 miejsce kl. III a
2 miejsce kl. I c
3 miejsce kl. II a
I. Pchnięcie kulą chłopców
1 miejsce Paweł Szlachta
2 miejsce Marcin Siwy
3 miejsce Bartłomiej Sołek
Władysława Stawarska, Marta Kozłowicz
Źródło UG Sieniawa