Podsumowanie sezonu Spartakusa Adamówka

Sportowe Podkarpacie

Podsumowanie sezonu Spartakusa Adamówka

9 zwycięstw i 5 porażek to bilans meczów siatkarzy Spartakusa Adamówka
w IV lidze.
Nie pozwoliło to jednak na awans do dalszej fazy rozgrywek, ale dało ostatecznie trzecie miejsce w grupie pierwszej.

Spartakus rozpoczął sezon od czterech zwycięstw. Piastując przed kilka kolejek fotel lidera. Sposób na młodych zawodników z Adamówki znaleźli dopiero Czarni Oleszyce, późniejsi zwycięzcy grupy. Potem zwycięstwa przeplatane były porażkami z SMS-em Przemyśl i MKS-em Kańczuga.
W rewanżu z Czarnymi, znów lepszy był zespół z Oleszyc i o tym, kto awansuje do finałowej czwórki musiał zdecydować ostatni mecz. Rywalem Spartakusa był SMS Przemyśl. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla siatkarzy z Adamówki. Niestety kontuzja podstawowego środkowego wybiła ich z rytmu. Słabość rywali bezlitośnie wykorzystał SMS, który wygrywając spotkanie, awansował do dalszych gier.

Sezon należy jednak uznać za bardzo udany, mimo braku doświadczonych zawodników, Spartakus walczył jak równy z równym, z wyżej notowanymi rywalami. Klub, z panią Ewą Kubrak na czele, pokazał, że nawet w liczącej około 1200 mieszkańców Adamówce, można zorganizować drużynę gotową do walki o wysokie cele.

Tomasz Łotocki
SportowePodkarpacie.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa nabór studentów do „Gry obywatelskiej”

Do 28 lutego studenci mogą się zgłosić do prowadzenia warsztatów z gimnazjalistami z małych miejscowości. Najlepsi i najbardziej aktywni studenci

Zamknij