SPACERUJĄC PO LESIE, ZNALAZŁ POCISK MOŹDZIERZOWY

Pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej został odnaleziony w lesie na terenie gminy Tryńcza w powiecie przeworskim. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Pociskiem zajęli się saperzy, którzy zneutralizowali niewybuch.

W poniedziałek w południe dyżurny przeworskiej komendy otrzymał informację od mieszkańca gminy Tryńcza, że na terenie lasu w Wólce Ogryzkowej znaleziony został niewybuch. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zneutralizowali „moździerza”.

Policja ostrzega!

Kiedy podczas prac polowych, speceru polesie znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Nie zabieramy znaleziska do domu, nie zanosimy go do urzędu, tylko zostawiamy na miejscu i czekamy do przyjazdu policji. Pamiętajmy, że niewybuchy mogą stanowić realne zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka.

rj.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/76702,Spacerujac-po-lesie-znalazl-pocisk-mozdzierzowy.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
POSZUKIWANY WŁAŚCICIEL PSA

2 kwietnia 2017 r. przy ul. Ignacego Krasickiego strażnicy miejscy znaleźli psa. Pies został zawieziony na bazę PGK sp. z

Zamknij