Rzetelne porównanie szybkich pożyczek

 

 

Jakie konsekwencje mogą nas spotkać, gdy unikamy spłaty szybkiej pożyczki?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z produktu, jakim są szybkie pożyczki. Miesięczne zarobki wielu Polaków są niewystarczające, by mogli oni pokryć wszystkie swoje potrzeby, dlatego też jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne parabanki, które oferują pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Polacy chętnie korzystają z ich usług, lecz nie zawsze są świadomi zagrożeń z tym związanych. To, że konsumenci tak często chętnie po tego typu pożyczki sięgają, wynika w dużej mierze z faktu, że są one zazwyczaj bardzo dobrze reklamowane. Jednak, jak pokaże każde rzetelne porównanie szybkich pożyczek, pod przykrywką dobrych warunków np. niskiego oprocentowania itp. często kryją się dodatkowe nieoczywiste koszty. Ich wysokość potrafi uprzykrzyć klientowi życie, więc przed podpisaniem umowy z daną firmą powinien on szczegółowo zapoznać się z warunkami, na które przystaje. Wnikliwej analizie należałoby poddać także cenę całej usługi, a w tym m.in. wysokość rat – będą one przecież comiesięcznym obowiązkiem dłużnika. Niespłacanie ich w wyznaczonym do tego terminie spowoduje jeszcze większe zadłużenie!

Z czego wynikają problemy ze spłatą pożyczki w terminie?

Bardzo często słyszymy o osobach borykających z trudnościami ze spłatą szybkiej pożyczki.  Dlaczego tak wielu konsumentów ma z tym kłopot? Wynika to najczęściej z nieumiejętnej oceny własnej sytuacji finansowej, a także nierozsądnego gospodarowania finansami. Przeszkodą bywają także różne wypadki losowe, np. utrata pracy. Osoba, która z dnia na dzień straci płynność finansową, może mieć problem z regularną spłatą rat. Opóźnienia mogą wynikać również z bardzo błahych powodów  takich, jak roztargnienie i brak zorganizowania. Dłużnik może być zaaferowany codziennym życiem i w efekcie zapomnieć o terminie płatności. Powszechnym błędem, jaki popełniają klienci, jest zbyt pobieżne przeczytanie umowy. W kontrakcie często zdarzają się ukryte informacje o dodatkowych kosztach, których dłużnik się nie spodziewa i których pokrycie często przekracza jego możliwości finansowe.

Czego należy się spodziewać, gdy nie spłacamy pożyczki zgodnie z harmonogramem?

Niespłacanie rat w terminie może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Firma pożyczkowa z pewnością upomni się o zwrot należności. W pierwszej kolejności klient otrzyma stosowne powiadomienie, a do długu zostanie doliczona opłata za jego wysłanie Jeżeli to nie poskutkuje, może zostać wszczęty proces windykacyjny. W najgorszym wypadku sprawa zostanie skierowana do sądu, a następnie do komornika. Ten z kolei będzie próbował ściągnąć od dłużnika należność. Cała procedura może okazać się bardzo nieprzyjemna. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, osoba zadłużona nie powinna wykręcać się od  kontaktu z pożyczkodawcą lub firmą windykacyjną. Zamiast unikać odbierania telefonów i nie odpowiadać na pisma, lepiej spróbować negocjować warunki dalszej współpracy – być może pozwoli nam to zapobiec wzrostowi zadłużenia lub przynajmniej nieco go zahamować.

Chcesz uniknąć problemów? Wybierz pożyczkę rozsądnie!

Wybór pożyczki powinien być dokładnie przemyślany. Każda lekkomyślna decyzja może nas wiele kosztować. Szukasz odpowiedniej oferty? Nie chcesz tracić czasu? Skorzystaj z porównywarki PADO24! Znajdziesz tu wiele wartościowych porad, dzięki którym wybierzesz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb! Wejdź na PADO24 już teraz i skorzystaj z naszej praktycznej i stale aktualizowanej porównywarki finansowej. Jest ona przeznaczona dla wszystkich świadomych konsumentów, którzy chcą odnaleźć atrakcyjną ofertę. Nie trać czasu na przeglądanie propozycji poszczególnych pożyczkodawców. Dzięki PADO24 znajdziesz wszystkie oferty w jednym miejscu. Zajrzyj do nas już dziś i ciesz się dostępnymi możliwościami!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
XI HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY IM. ANDRZEJA MIRKIEWICZA

Po raz kolejny nauczyciele i pracownicy oświaty oddali hołd wybitnemu sportowcowi, nauczycielowi oraz wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży Andrzejowi

Zamknij