Rzeszowski Gussel odnosi podwójny sukces w Grecji

Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury odniósł podwójny sukces podczas międzynarodowego Oriental Passion Festival w Atenach. W konkursie wzięły udział najlepsze reprezentacje taneczne z całego świata wykonujące taniec orientalny m.in. z USA, Rosji, Korei Południowej, Kanady, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Finlandii i Bułgarii.

Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowa to jedyny na Podkarpaciu zespół belly dance. Powstał on przy Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” w 2013 roku z inicjatywy tancerki, instruktora tańca i choreografa Oksany Kostoń-Vailo. Wraz z nią zespół tworzy osiem tancerek: Joanna Augustyn, Monika Baran, Danuta Zakrzewska, Justyna Czarnik, Beata Gubała-Dwornik, Paulina Baran, Malwina Guzek oraz Julia Stadiychuk.

Zespół Gussel wielokrotnie brał udział w imprezach organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury, wystąpił podczas Dni Serca, Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, Targów Win, Balu Sportowca zorganizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski oraz podczas wielu innych imprez i wydarzeń kulturalnych. Największym, dotychczasowym sukcesem zespołu było zdobycie IV miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Belly Dance Europy Wschodniej w Lublinie w 2013 roku oraz zdobycie I miejsca podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Belly Dance Oriental w Nysie w 2014 roku.

Aktualną listę sukcesów zespołu uzupełniły kolejne, odniesione podczas międzynarodowego Oriental Passion Festival w Grecji, który odbył się w dniach 27 – 30 listopada 2014 roku w Atenach. Zespół Tańca Brzucha Gussel zajął IV miejsce w kategorii Grupy. W konkursie ogromny sukces odniosła także Oksana Kostoń-Vailo zajmując IV miejsce w kategorii Solo, w której wystartowało siedemnaście uczestniczek. Zespół powrócił już do Polski i planuje przygotowania do kolejnego startu w Mistrzostwach Polski.

Źródło http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/10844,rzeszowski-gussel-odnosi-podwojny-sukces-w-grecji.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚWIĄTECZNE JABŁKA

W najbliższy piątek tj. 19 grudnia 2014 r. przy klasztorze oo. Bernardynów w Przeworsku, na parkingu od strony ul. Gimnazjalnej,

Zamknij