Rzeszów inwestuje najwięcej w Polsce!

Rzeszów, Łódź i Szczecin – to miasta w krajowej czołówce pod względem inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca w tym roku. Jak donosi „Puls Biznesu”, choć pod względem łącznej kwoty wydatków majątkowych przoduje Warszawa, to per capita zdecydowanie wygrywa Rzeszów.

Stolica Podkarpacia przeznaczy na inwestycje 2898 złotych w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Nieznacznie poniżej 2 tysięcy (po 1911 zł) wyłożą Łódź i Szczecin. Lider zestawienia – Rzeszów zamierza wydać 539 milionów złotych. W sumie inwestycje to aż 41 procent wydatków miasta. W porównaniu z wykonaniem budżetu inwestycyjnego za 2014 r. to wzrost aż o 88 procent. W planie są między innymi budowa drogi i mostu nad Wisłokiem, infrastruktury drogowej w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko oraz kompleksu oświatowego z zapleczem sportowym. Zestawienie 12 największych miast tworzących Unię Metropolii Polskich wskazuje na małą stabilizację – dodają autorzy zestawienia. Nakłady majątkowe wszystkich ośrodków mieszczą się w przedziale 9-10 miliardów złotych.

Źródło http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/11241,rzeszow-inwestuje-najwiecej-w-polsce.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZEZWOLENIE OKRESOWE NA AMATORSKI POŁÓW RYB w 2015r.

W załączników znajduje się "ZEZWOLENIE OKRESOWE  NA AMATORSKI POŁÓW RYB w 2015 r." - do wydrukowania. Zezwolenie okresowe 2015.pdf

Zamknij