Ruszył konkurs grantowy „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Bank Zachodni WBK należący do Grupy Santander ogłosił ogólnopolski konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam” skierowany do społeczności lokalnych.

Najlepszych 305 pomysłów na poprawę jakości życia w gminie, powiecie, mieście otrzyma od Banku finansowe wsparcie na ich realizację. Łączna wartość grantów wyniesie 1,5 mln zł. Nabór pomysłów trwa do 23 listopada 2014 r.

Celem Konkursu jest wyzwolenie potencjału społecznego członków lokalnych organizacji pozarządowych oraz jednostek publicznych prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną i społeczną, zainspirowanie ich do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej, w lokalnym środowisku.

Dofinansowanie otrzymać mogą projekty z następujących obszarów:

  • Zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej, poprawa jej estetyki, czystości, funkcjonalności,
  • Poprawa jakości życia,
  • Zwiększenie zaangażowania społecznego w kulturę i sztukę
  • Ochrona zabytków, pielęgnowanie i tworzenie miejsc pamięci
  • Upamiętnienie i popularyzacja postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko
  • Ochrona środowiska naturalnego
  • Budowa wspólnot międzypokoleniowych
  • Współpraca między organizacjami

15 projektów otrzyma granty w wysokości 20 tys. zł, przyznane zostanie także 30 nagród  w wysokości 10 tys. zł, 100 nagród po 5 tys. zł i 160 nagród po 2,5 tys. zł.

W konkursie wziąć udział może każdy, kto ma pomysł, ideę, koncepcję, która ma szanse przyczynić się do konkretnej zmiany w jego społeczności lokalnej. Wystarczy zgłosić swoją inicjatywę za pośrednictwem dowolnej instytucji lub organizacji pozarządowej, niekomercyjnej, posiadającej osobowość prawną.

Pomysły można zgłaszać do 23 listopada 2014 roku poprzez aplikację internetową dostępną na stronie fundacja.bzwbk.pl.

Jednocześnie od 8 do 14 grudnia 2014 roku internauci będą mogli wybierać projekty, które według nich przyniosą największą korzyść lokalnej społeczności. Ich faworyci z największą liczbą głosów zostaną wyróżnieni dodatkowymi nagrodami finansowymi w wysokości: 2 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 5 tys. zł.

Źródło http://www.powiat.przeworsk.pl/index.php/829-ruszyl-konkurs-grantowy-tu-mieszkam-tu-zmieniam

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Erasmus + : Zaproszenie do składania wniosków 2015

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w programie Erasmus+ na rok 2015. W dokumencie tym przedstawione zostały nowe terminy składania wniosków

Zamknij