RÓWNI RÓWNYM – NA POHYBEL STEREOTYPOM

Przeworski Środowiskowy Dom Samopomocy może wkrótce wzbogacić się o salę doświadczania świata. Gmina Miejska Przeworsk wraz z ŚDS-em złożyła do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wniosek na utworzenie Sali Doświadczania Świata – specjalnie wyodrębnionego pomieszczenia, wyposażonego w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. W ramach projektu planowany jest zakup urządzeń stymulujących zmysły głównie osób z ograniczeniami psychofizycznymi.

Harmonijnie skomponowana i urządzona Sala Doświadczania Świata wywołuję reakcję ożywienia, motywacje do podejmowania aktywności i poznawania. Uroczystemu otwarciu sali towarzyszyć będzie impreza plenerowa w Zajeździe Pastewnik, na którą zaproszone zostaną między innymi osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi ze środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa podkarpackiego.

Źródło: przeworsk.um.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W holu Urzędu Miasta Przeworska obejrzeć można wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana

Zamknij