„Rowerem bezpiecznie do celu”

W piątek policjanci z przeworskiej drogówki wspólnie ze stowarzyszeniem przeworskich rowerzystów „Leliwa” propagowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa korzystających z jednośladów, ale także zwrócenie szczególnej uwagi samym rowerzystom na respektowanie przez nich przepisów ruchu drogowego.   

Piątkowe działania „Rowerem bezpiecznie do celu” odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów. Policjanci wspólnie ze stowarzyszeniem przeworskich rowerzystów „Leliwa” prowadzili działania, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Policjanci przypominali, że kierujący rowerem, jako uczestnik ruchu drogowego, zobowiązany jest również przestrzegać przepisów.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prawidłowe wyposażenie roweru oraz propagowali noszenie elementów odblaskowych, które umożliwią kierowcy wcześniejsze zauważenie rowerzysty lub pieszego i odpowiednią reakcję.

Źródło podkarpacka.policja.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PIESZO DO ATEN

4 lipca 2014 r. przeworski magistrat gościł wyjątkowego turystę, Luke’a Adshead’a, Anglika, który postanowił pieszo dotrzeć do Aten. Początek wyprawy

Zamknij