RAJD NORDIC WALKING Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA

Dnia 1 sierpnia obchodziliśmy w całej Polsce Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. O godzinie „W”, gdy cała Warszawa zatrzymuje się na minutę w hołdzie poległym, słyszał cały świat.

A my pielęgnujemy tę tradycje i przekazujemy ją swoim następcom – by pamięć o tych, którzy do końca wierzyli w zwycięstwo i kochali stolicę, przetrwała.

   Mieszkańcy Gniewczyny, mają jeszcze jeden, szczególny powód, by pamięć o tamtych bohaterskich 63 dniach powstańczej walki żyła na zawsze w naszych sercach. Jest to postać wielkiego rodaka, generała Antoniego Chruściela, ps. „Monter”, Komendanta podziemnej Warszawy, którego pomnik stoi przed budynkiem szkoły, a szkoła nosi Jego imię.
Obchodząc 74 rocznicę  wybuchu Powstania Warszawskiego, dnia 3 sierpnia 2018 r. społeczność Gniewczyny uczciła pamięć bohaterskich obrońców Warszawy. O godzinie 16.45 spod budynku WDK w Gniewczynie Łańcuckiej wyruszyła grupa osób z panem sołtysem, radnymi i harcerkami na czele, by stanąć przed szkołą i  punktualnie o godzinie 17.00 oddać hołd Patronowi szkoły i całej powstańczej Warszawie. Pani Dyrektor Jadwiga Gwóźdź w pięknych słowach nakreśliła sylwetkę generała „Montera”, po czym delegacja przedstawicieli sołectwa w asyście harcerek złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze. Pamięć Powstańców uczczono również  minutą ciszy.
  Po skończonej uroczystości uczestnicy udali się ponownie do WDK w Gniewczynie Łańcuckiej, skąd wyruszył rajd nordic walking. Trasa biegła spokojną ulicą Piaski.
Źródło http://www.tryncza.eu/page/news/5797/rajd-nordic-walking-z-okazji-rocznicy-powstania.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poszukujemy właściciela psa

Osoby które rozpoznają psa i mogłyby pomóc w ustaleniu właściciela, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy tel. 166514014

Zamknij