PUNKT OBSŁUGI PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

Od stycznia 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie działa Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze przeznaczony dla mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa.

To efekt zawartego porozumienia ze Stowarzyszeniem Ekomonterzy z siedzibą w Krakowie i odpowiedź na nowe zadania samorządu określone w Uchwale Nr XXVII/463/20 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego.

Uruchomienie punktu konsultacyjnego to przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy zainteresowani są, bądź rozważają skorzystanie z programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można pozyskać rządowe pieniądze na wymianę starego źródła ciepła na ekologiczne, na termomodernizację budynku oraz na odnawialne źródła energii.

Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze działa w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie w każdy czwartek od godz. 9.00 do 12.30 i jest obsługiwany przez przedstawicieli Stowarzyszenia Ekomonterzy, którzy bezpłatnie:

– udzielają mieszkańcom informacji o zasadach działania Programu Czyste Powietrze, wymogach formalnych i technicznych warunkujących otrzymanie dotacji;

– pomagają wypełnić wniosek o przyznanie dotacji i inne wnioski związane z Programem Czyste Powietrze;

– prowadzą doradztwo techniczne w budynkach będących własnością mieszkańców (w miarę posiadanych przez Stowarzyszenie możliwości technicznych i kadrowych oraz na wniosek mieszkańca).

Pierwszy dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie – najbliższy czwartek (14 stycznia 2021 r.) – na dyżur można zapisać się pod numerem telefonu: (16) 622 73 01.

Każdy zainteresowany mieszkaniec Miasta i Gminy Sieniawa może skorzystać również ze zdalnych następujących form konsultacji:

– dzwoniąc pod numer telefonu: 729 876 173, w godzinach 9:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku;

– pisząc na adres poczty elektronicznej: czystepowietrze@ekomonterzy.pl, w godzinach 9:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze.

Źródło https://www.sieniawa.pl/aktualnosci/punkt-obslugi-programu-czyste-powietrze/4184

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Urzejowic podejrzanego o włamanie do sklepu wielobranżowego. Podczas włamania skradł towar o wartości 1180

Zamknij