PRZEWORSCY POLICJANCI KONTROLOWALI KIEROWCÓW

Funkcjonariusze z Ruchu Drogowego przeprowadzili w dniu wczorajszym działania polegające na kontroli prędkości poruszających się pojazdów. Miejsca gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości wskazują często sami mieszkańcy przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 21 pojazdów ujawniając 17 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Około godz. 18, w miejscowości Łopuszka Wielka, policjanci zatrzymali także nietrzeźwego 37-latka, który mając w organizmie promil alkoholu kierował samochodem marki Daewoo Lanos. Za swoje zachowanie odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Głównym celem prowadzonych kontroli jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ale również sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Fakt, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko potwierdzają często sami mieszkańcy, wskazując takie właśnie negatywne zachowania na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród 25 kategorii, połowa zgłoszeń dotyczy właśnie tego wykroczenia, co potwierdza zasadność naszych działań. Kontrole prędkości są niezbędne i będziemy zdeterminowani, aby wyeliminować to negatywne zjawisko.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/98133,Przeworscy-policjanci-kontrolowali-kierowcow.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRACE NA UL. KILIŃSKIEGO ORAZ PRZY SCHODACH ŁĄCZĄCYCH ULICĘ GIMNAZJALNĄ I BERNARDYŃSKĄ

Trwają prace na ul. Kilińskiego oraz przy schodach od klasztoru oo. Bernardynów do ul. Gimnazjalnej. Przypominamy, że na ul. Kilińskiego

Zamknij