PRZEWORSCY E-SENIORZY W AKCJI

Na początku roku Przeworsk przystąpił do projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Fundacji na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS pn. „Podkarpacki E-Senior”. Wyzwanie podjęło 15 przeworskich seniorów, którzy 7 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej przystąpili do podnoszenia swoich kompetencji cyfrowych z zakresu obsługi laptopa, tabletu i smartphona.

W ramach projektu Seniorzy w wieku 65+ przejdą cykl 15. czterogodzinnych spotkań w tematyce:
• zdrowia (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się, porad zdrowotnych dla seniorów)
• relacji społecznych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w kontaktach z rodziną i znajomymi)
• odpoczynku i hobby (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu uzyskania wiedzy o lokalnie organizowanych wydarzeniach klubów seniora, pielgrzymkach, koncertach)
• finansów (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego do zakładania konta bankowego, zakupy on line)
• spraw codziennych (m.in. wykorzystanie sprzętu elektronicznego w celu zaplanowania podróży, zakupu biletów).

Po zakończeniu cyklu szkoleń uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerem, a w okresie do 3 miesięcy od ukończonych szkoleń zostaną przeprowadzone 3. czterogodzinne animacje, które utrwalą zdobyte umiejętności.

 

  

Źródło: http://www.przeworsk.um.gov.pl/aktualnosci/2753-przeworscy-e-seniorzy-w-akcji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
WIEŻA WIDOKOWA MIEJSKIEGO RATUSZA

W związku ze zmianą REGULAMINU korzystania z wieży widokowej ratusza, serdecznie zapraszamy wszystkich turystów i mieszkańców miasta do odwiedzania tarasu

Zamknij