Premiera sztuki i Dzień Nauczyciela

W ubiegłym roku zadebiutowali przedstawieniem pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, które ciepło przyjęła sieniawska publiczność. Na kolejny występ długo kazali czekać, ale było warto.

12 października Amatorska Grupa Teatralna ponownie zagościła na scenie sieniawskiego „Sokoła”, a premiera ich sztuki uświetniła gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tym razem aktorzy sięgnęli do klasyki polskiej literatury i zaprezentowali się w sztuce na podstawie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. W komedii ukazującej obłudę i kołtunerię mieszczańską aktorzy-amatorzy wykazali niemały talent aktorski, kreując wyraziste postaci i charaktery. Jak na teatr amatorski wyszło naprawdę dobre przedstawienie, o czym świadczyła reakcja publiczności. Gratulujemy aktorom i czekamy na więcej. Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Majcher, scenografię przygotowali: Bogusław Bartuś i Małgorzata Gaweł, a wystąpili: Katarzyna Bartuś (Aniela Dulska), Piotr Majcher (Felicjan Dulski), Robert Siry (Zbyszko), Lucyna Łańcucka (Hesia, Lokatorka), Genowefa Wikiera (Mela), Jadwiga Majcher (Juliasiewiczowa), Agnieszka Pieróg (Hanka), Jolanta Giedlarowiec (Tadrachowa).
Po przedstawieniu burmistrz Adam Woś pogratulował aktorom – Jesteśmy wszyscy pod wielkim wrażeniem – niezwykle piękny spektakl. Chciałem pogratulować całemu zespołowi, wszystkim, którzy musieli włożyć ogrom pracy, wysiłku, w przygotowanie tej sztuki.
Z okazji Dnia Nauczyciela burmistrz podziękował wszystkim nauczycielom, pracującym w szkołach miasta i gminy Sieniawa za ich zaangażowanie w pracę i jak co roku przyznał nagrody nauczycielom, którzy w ostatnim roku szkolnym odnotowali szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.
W tym roku wyróżnieni zostali: Ewa Preizner-Rygowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce, Marzena Serafin – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Czerwonej Woli, Maria Ożga – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. K. Sucheckiego w Wylewie, Kazimiera Kąfera – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej, Monika Kwaśniewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce, Agnieszka Pieróg – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej, Jadwiga Majcher i Katarzyna Drapała – nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie, Ewa Pieniecka – nauczyciel Gimnazjum im. bł. A. Czartoryskiego w Sieniawie.

Źródło https://www.sieniawa.pl/aktualnosci/premiera-sztuki-i-dzien-nauczyciela/3602

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa oczyszczalnia w Manasterzu oficjalnie otwarta

W dniu dzisiejszym, tj. 16.10.2018 r. została otwarta, oficjalnie, nowoczesna oczyszczalnia ścieków. W partnerstwie z gminą Markowa udało się to

Zamknij